«  Ewangelia Mateusza - Antoni Ożóg [2011]Ewangelia Jana NLT - Vocatio [2011]  »

Megilat Ester - Szczukowski

Stary Test. 1Moj2Moj3Moj4Moj5MojJozSędRut1Sam2Sam1Krl2Krl1Krn2KrnEzdNehEstHioPsaPrzKohPnPIzaJerLamEzeDanOzeJoeAmAbdJonMicNahHabSofAggZacMal
Nowy Test. MatMarŁukJanDzARzym1Kor2KorGalEfeFlpKol1Tes2Tes1Tym2TymTytFlmHebJak1Pio2Pio1Jan2Jan3JanJudApok
Inne 1Mach2MachMdrSyrTobJdtBar  

Okładka wydania Megilat Ester z 2011r

Główne wydanie 2011

Megilat Ester, Księga Estery wraz z pełną transliteracją i tłumaczeniem na język polski oraz opisem praw i tradycji na święto Purim. Opracował Maciej Szczukowski. Adres wydawniczy Warszawa : [Maciej Szczukowski], 2011. 106 s. : il. ; 21 cm. Na książce także rok wyd. wg kalendarza żydowskiego: 5771. Współwydawca: Prawa i zwyczaje w czasie święta Purim - Yoel Jaworski. Tekst równoległy hebrajski i polski.

Tłumaczenie

Maciej Szczukowski

Fragment przekładu

Estery 1:1-22 [1] I stało się w czasach Achaszwerosza, tego samego Achaszwerosza, który rządził od Hodu [Indii] do Kusz [Etiopii], w stu dwudziestu siedmiu prowincjach. [2] W dniach tych, gdy król Achaszwerosz siedział na swym królewskim tronie, a było to w Szuszan, w stolicy, [3] w trzecim roku jego panowania wyprawił ucztę dla wszystkich swoich książąt i urzędników oraz armii Persji i Medii, ministrów i książąt z prowincji, którymi rządził. [4] Przez wiele dni, to jest przez sto osiemdziesiąt dni, prezentował bogactwo jego królestwa oraz blask jego majestatu. [5] Po upływie tych dni zrobił król biesiadę siedmiodniową w ogrodach królewskich dla wszystkich ludzi w Szuszan, tych największych i tych najmniejszych. [6] Tkaniny w bieli, zieleni i błękicie, związane linami z lnu i purpurowej wełny do srebrnych obręczy i marmurowych kolumn. Sofy ze złota i srebra stały na podłodze w mozaikę z alabastru i marmuru. [7] Napoje podawano w naczyniach za złota i w... [całość]

Kalendarium przekładu

2011Megilat Ester, Księga Estery wraz z pełną transliteracją i tłumaczeniem na język polski oraz opisem praw i tradycji na święto Purim. Opracował Maciej Szczukowski. Adres wydawniczy Warszawa : [Maciej Szczukowski], 2011. 106 s. : il. ; 21 cm. Na książce także rok wyd. wg kalendarza żydowskiego: 5771. Współwydawca: Prawa i zwyczaje w czasie święta Purim - Yoel Jaworski. Tekst równoległy hebrajski i polski.
 

Zostaw komentarz

Komentarz: 


Podpis:     
Przepisz kod: 
 

UWAGA: Aby uniknąć przechowywania jakichkolwiek danych osobowych: (1) Usunięto wszystkie dotychczas pozostawione adresy e-mail. (2) Zostało zablokowane pole "E-mail". (3) Jeśli w treści komentarza umieścisz adres e-mail, robisz to na własną odpowiedzialność.
Wiadomości prywatne do BibliePolskie.pl na które oczekujesz odpowiedzi proszę wysyłać