« 3Moj 13:55  13:56 3Moj 13:57 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923A jeźli przyciemniejszem będzie miejsce trądu po wypraniu szaty, odedrze je, i oddzieli od całego.
2.GDAŃSKA.1881Wszakże, jeźliby kapłan obaczył, iż przyczerniejsza będzie zaraza po wypraniu swem, odedrze ją od szaty, albo od skóry, albo od osnowy, albo od wątku.
3.GDAŃSKA.2017Jeśli jednak kapłan zobaczy, że po wypraniu plaga pociemniała, oderwie ją z szaty lub ze skóry czy z osnowy, czy z wątku.
4.CYLKOWJeżeliby zaś zobaczył kapłan, iż oto ściemniało zakażenie po wypraniu jego; tedy wydrze je z szaty, albo ze skóry, - bądź z osnowy, bądź z wątku.
5.KRUSZYŃSKILecz jeśli kapłan zauważy, że oto plaga po wypraniu stała się ciemna, oderwie ją od ubrania, czy ze skóry, czy z przędzy, czy z tkaniny.
6.MIESESWszakże, jeżeli kapłan oglądnie, a oto ta plaga stała się bledszą po wypraniu jej, niech ją wydrze z sukna, z skóry, z osnowy, albo z wątku.
7.TYSIĄCL.WYD5Ale jeżeli kapłan po wypraniu stwierdzi, że plama stała się matowa, oderwie to miejsce od ubrania albo od skóry, albo od wątku, albo od osnowy.
8.BRYTYJKAJeżeli zaś kapłan stwierdzi, że po wypraniu plaga zbladła, to wyrwie ją z szaty czy ze skóry, czy z osnowy, czy z wątku,
9.POZNAŃSKAJeśli zaś po wypraniu kapłan obejrzy i stwierdzi, że plama pociemniała, wtedy wydrze ją z szaty czy też ze skóry, z nici osnowy albo wątku.
10.WARSZ.PRASKAJeśli jednak kapłan stwierdzi, że plama w siedem dni po upraniu szat nieco wyblakła, to usunie to miejsce z ubrania, ze skóry, z wątku albo z osnowy.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Jeśli zaś kapłan zobaczył, że po jego wypraniu, oto zakażenie ściemniało wtedy wydrze je z szaty, albo ze skóry; bądź z osnowy, bądź z wątku.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITJeśli jednak kapłan stwierdzi, że po wypraniu plamy zblakły, to każe wyrwać je z szaty lub ze skóry, z dzianiny lub z tkaniny.