« 3Moj 13:56  13:57 3Moj 13:58 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923A jeźliby się daléj ukazał na tych miejscach, które pierwéj były bez makuły, trąd latający i niestateczny, ma być ogniem spalono.
2.GDAŃSKA.1881A jeźliby się jeszcze ukazała na szacie, albo na osnowie, albo na wątku, albo na jakiem naczyniu skórzanem, trąd jest szerzący się: ogniem to spalisz, na czem by była takowa zaraza.
3.GDAŃSKA.2017A jeśli nadal będzie widoczna na szacie czy na osnowie lub na wątku, albo na jakimś przedmiocie skórzanym, jest to szerzący się trąd. Spalisz w ogniu to, na czym jest ta plaga.
4.CYLKOWGdyby wszakże znowu wystąpiła na szacie, - bądź na osnowie, bądź na wątku, albo na jakiejkolwiek rzeczy skórzanej: trąd to szerzący się, - spalić ci na ogniu to, co zakażeniem dotknięte.
5.KRUSZYŃSKIJeśli zaś znowu się ukaże na ubraniu, albo na przędzy, czy tkaninie, albo na którymkolwiek przedmiocie skórzanym, jest to wystąpienie trądu; spalisz w ogniu każdy przedmiot, na którym będzie plaga.
6.MIESESJeśli i potem ukaże się na suknie – na osnowie, czy na wątku, lub na przedmiocie wszelkim z skóry, rozkwitający to jest trąd; – spalisz w ogniu to, na czem jest ta plaga.
7.TYSIĄCL.WYD5Jeżeli plama znowu ukaże się na ubraniu albo na wątku, albo na osnowie, albo na jakimś przedmiocie skórzanym, jest to wykwit trądu. Spalisz w ogniu to miejsce, na którym jest plaga.
8.BRYTYJKAA jeżeli nadal będzie widoczna na szacie czy na osnowie, czy na wątku, czy na jakimś przedmiocie skórzanym, to znaczy, że się rozwija, więc spalisz w ogniu to, na czym jest ta plaga.
9.POZNAŃSKAGdyby jednak [plama] pokazała się ponownie na szacie, na nici osnowy, wątku lub jakimś przedmiocie skórzanym - jest to [trąd] rozwijający się. Masz więc spalić w ogniu to, co dotknięte zarazą!
10.WARSZ.PRASKAAle jeśli plama znów się ukaże na ubraniu, na wątku albo na osnowie, albo na jakiejkolwiek rzeczy zrobionej ze skóry, to mamy do czynienia z trądem. Należy spalić miejsca skażone trądem.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Gdyby jednak znowu wystąpiło na szacie bądź na osnowie, bądź na wątku, albo na jakiejkolwiek skórzanej rzeczy to jest szerzący się trąd; należy spalić w ogniu to, co jest dotknięte zakażeniem.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITJeśli to nie pomoże i plamy będą nadal widoczne na szacie lub na dzianinie, na wątku lub na jakimkolwiek przedmiocie skórzanym, będzie to znaczyć, że pasożyt nadal się rozwija i rzecz zakażoną trzeba będzie spalić.