« 5Moj 1:42  1:43 5Moj 1:44 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.ZOFII.UWSP.IJPMowiłem wam, a nie posłuchaliście, ale przeciwiw się przykazaniu bożemu ❬i❭ nadąwszy się pychą wieszliście na gorę.
2.WUJEK.1923Mówiłem wam, a nie słuchaliście: ale sprzeciwiając się rozkazaniu Pańskiemu, i nadęci pychą, poszliście na górę.
3.GDAŃSKA.1881Co gdym wam opowiedział, nie słuchaliście, aleście odporni byli słowu Pańskiemu, i hardzieście postąpili sobie, a weszliście na górę.
4.GDAŃSKA.2017Powiedziałem wam o tym, lecz nie słuchaliście, ale zbuntowaliście się przeciw nakazowi PANA i uparliście się, i weszliście na górę.
5.CYLKOWI mówiłem wam, aleście nie słuchali, i sprzeciwiliście się słowu Wiekuistego, i zawrzeliście, i weszliście na górę.
6.KRUSZYŃSKIMówiłem wam, aleście nie słuchali; sprzeciwiliście się rozkazowi Bożemu i lekkomyślnie wstąpiliście na górę.
7.MIESESJa mówiłem do was [to], lecz wyście nie słuchali, [owszem] byliście krnąbrni wobec rozkazu Wiekuistego: byliście zuchwali i wychodziliście na Górę.
8.TYSIĄCL.WYD5Ostrzegałem was, lecz nie chcieliście słuchać, wzgardziliście nakazem Pana, ruszyliście, poszliście w góry.
9.BRYTYJKAA choć wam to powiedziałem, nie usłuchaliście. Sprzeciwiliście się rozkazowi Pana i ośmieliliście się wyruszyć na górę.
10.POZNAŃSKAPowiedziałem wam [to], lecz nie usłuchaliście i przeciwstawiliście się rozkazowi Jahwe, samowolnie wychodząc na góry.
11.WARSZ.PRASKAPowiedziałem wam to, ale wyście mnie nie usłuchali. Nie posłuchaliście też ostrzeżeń Jahwe i pełni zarozumiałości ruszyliście w góry.
12.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Co wam mówiłem, ale nie słuchaliście; zatem sprzeciwiliście się słowu WIEKUISTEGO, zawrzeliście oraz weszliście na górę.
13.EIB.BIBLIA.2016.LITAle chociaż wam to powiedziałem, nie posłuchaliście. Sprzeciwiliście się poleceniu PANA. Pewni siebie wyszliście w góry.