« 5Moj 16:18  16:19 5Moj 16:20 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Ani się na drugą stronę nie nachylali: nie będziesz przyjmował osób, ani brał darów; bo dary zaślepiają oczy mądrych, a odmieniają słowa sprawiedliwych.
2.GDAŃSKA.1881Nie będziesz podwracał sądu, ani będziesz miał względu na osobę, i daru brać nie będziesz; albowiem dar zaślepia oczy mądrych, a podwraca słowa sprawiedliwych.
3.GDAŃSKA.2017Nie będziesz naginał sądu, nie będziesz miał względu na osobę i nie będziesz brał daru, gdyż dar zaślepia oczy mądrych i wypacza słowa sprawiedliwych.
4.CYLKOWNie skrzywiaj prawa, nie uwzględniaj osoby, a nie bierz wziątku, bo wziątek zaślepia oczy mądrych, i plącze słowa sprawiedliwych.
5.KRUSZYŃSKINie złamiesz prawa, nie będziesz miał względu na osoby i nie weźniesz datku, bo dar zaślepia oczy mędrców i psuje słowa sprawiedliwych.
6.MIESESNie wypaczaj prawa, nie uwzględniaj osoby, ani nie przyjmuj przekupstwa, gdyż przekupstwo zaślepia oczy mądrych i przekręca słowa prawych.
7.TYSIĄCL.WYD5Nie będziesz naginał prawa, nie będziesz stronniczy i podarku nie przyjmiesz, gdyż podarek zaślepia oczy mędrców i w złą stronę kieruje słowa sprawiedliwych.
8.BRYTYJKANie będziesz naginał prawa, nie będziesz stronniczy, nie będziesz brał łapówki, gdyż łapówka zaślepia oczy mądrych i zniekształca sprawy tych, którzy mają słuszność.
9.POZNAŃSKANie będziesz naginał prawa, nie będziesz miał względu na osoby ani podarku nie przyjmiesz; dar bowiem zaślepia oczy mądrych i wypacza słowa sprawiedliwych.
10.WARSZ.PRASKAPrawa nie będziesz naginał [w żadną stronę]; nie będziesz stronniczy w stosunku do nikogo, nie będziesz przyjmował żadnych podarków, gdyż podarki przysłaniają wzrok mądrych i niweczą słowa sprawiedliwych.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Nie skrzywiaj prawa, nie uwzględniaj osoby, ani nie bierz wziątku; gdyż dar zaślepia oczy mądrych i plącze słowa sprawiedliwych.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITNie będziesz naginał prawa, nie będziesz stronniczy i nie będziesz przyjmował łapówek, łapówka bowiem zaślepia oczy mądrych i wypacza słuszne sprawy.