« 5Moj 20:4  20:5 5Moj 20:6 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.ZOFII.UWSP.IJPA książęta po wszech zastępiech wołać będą, ano wszytka wojska słyszy: „Ktory jest człowiek, jenże jest udziałał nowy dom a nie poświęcił jego, jidzi a wroci się do swego domu, aby snad nie umarł w boju a jiny człowiek poświęciłby ji.
2.WUJEK.1923Kapitanowie takież w każdym hufie w uszach wojska obwołają: Który jest człowiek, który zbudował dom nowy, a jeszcze go nie odnowił: niech idzie i wróci się do domu swego, by snadź nie umarł na wojnie, i innyby go odnawiać musiał.
3.GDAŃSKA.1881Także mówić będą hetmani do ludu, i rzeką: Jeźliż kto jest, co zbudował dom nowy, a w nim nie począł mieszkać, niech idzie, a wróci się do domu swego, by snać nie zginął w bitwie, a kto inny począłby w nim mieszkać.
4.GDAŃSKA.2017Dowódcy również przemówią do ludu i powiedzą: Jeśli jest ktoś, kto zbudował nowy dom, a jeszcze go nie poświęcił, niech idzie i wraca do swego domu, aby nie zginął w bitwie i aby ktoś inny go nie poświęcił.
5.CYLKOWPrzemówią następnie przełożeni do ludu i powiedzą: "Jeżeli jest który, co zbudował dom nowy, a nie obnowił go, niechaj pójdzie, a wróci do domu swego, by nie zginął na wojnie, a kto inny go obnowił.
6.KRUSZYŃSKIDowódcy przemówią do ludu, rzekąc: "Jeśli ktoś zbudował dom nowy i jeszcze go nie poświęcił, niech idzie i zamieszka w swoim domu, w obawie by nie zginął na wojnie, a kto inny nie poświęcił go.
7.MIESESUrzędnicy zaś niech przemówią do ludu, mówiąc: „Kto [tu] jaki jest mężczyzna, który zbudował nowy dom, a nie odnowił go, – niech on sobie pójdzie i do domu swego wraca, albowiem mógłby umrzeć w boju, a ktośby inny go [dom] odnowił.
8.TYSIĄCL.WYD5Zwierzchnicy niech powiedzą następnie narodowi: Kto z was zbudował nowy dom, a jeszcze go nie poświęcił, niech idzie i wraca do swego domu, bo mógłby zginąć na wojnie, i ktoś inny by go poświęcił.
9.BRYTYJKANastępnie przemówią do wojowników nadzorcy tak: Jeżeli ktoś z was zbudował nowy dom, a jeszcze go nie poświęcił, niech wróci do swego domu, aby nie zginął w walce i by ktoś inny go nie poświęcił.
10.POZNAŃSKAPotem przemówią do ludu dowódcy: "Kto zbudował nowy dom i jeszcze go nie poświęcił? Niech wystąpi i wraca do swego domu, aby nie poległ na wojnie i aby inny człowiek go nie poświęcił.
11.WARSZ.PRASKAPotem dowódcy przemówią w te słowa: Kto z was zbudował nowy dom, a nie zdążył go jeszcze poświęcić, niech wróci natychmiast. W przeciwnym razie ktoś inny mógłby dokonać jego poświęcenia, gdyby on poległ na wojnie.
12.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Następnie przemówią do ludu przełożeni oraz powiedzą: Jeżeli jest ktoś, kto zbudował nowy dom, a jeszcze w nim nie mieszkał niech idzie i wróci do swojego domu, aby nie zginął na wojnie, a kto inny by w nim zamieszkał.
13.EIB.BIBLIA.2016.LITNastępnie przemówią do wojska przełożeni: Ten, kto zbudował nowy dom, a jeszcze go nie poświęcił, niech wraca z powrotem do domu, aby nie zginął w bitwie i nie poświęcał go ktoś inny!