« 1Sam 17:49  17:50 1Sam 17:51 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923I wziął Dawid górę nad Philistynem procą i kamieniem, i poraziwszy Philistyna, zabił go. A gdy Dawid miecza w ręku nie miał,
2.GDAŃSKA.1881A tak przemógł Dawid Filistyńczyka procą i kamieniem, a uderzywszy Filistyńczyka, zabił go, choć miecza nie miał Dawid w ręku.
3.GDAŃSKA.2017Tak Dawid zwyciężył Filistyna procą i kamieniem. Uderzył Filistyna i zabił go, choć Dawid nie miał w ręku miecza.
4.CYLKOWI tak przemógł Dawid Filistyńczyka procą i kamieniem, i powalił Filistyńczyka i zabił go, jakkolwiek nie miał Dawid miecza w ręku.
5.KRUSZYŃSKII przemógł Dawid Filistyna procą i kamieniem, uderzył Filistyna i zabił go, chociaż nie było miecza w ręku Dawida.
6.TYSIĄCL.WYD5Tak to Dawid odniósł zwycięstwo nad Filistynem procą i kamieniem; trafił Filistyna i zabił go, nie mając w ręku miecza.
7.BRYTYJKATak zwyciężył Dawid Filistyńczyka kamieniem wyrzuconym z procy i powalił Filistyńczyka, i zabił go, choć nie miał Dawid miecza w ręku.
8.POZNAŃSKATak zwyciężył Dawid Filistyna procą i kamieniem. Ugodził Filistyna i zabił, choć nie miał Dawid miecza w swej ręce.
9.WARSZ.PRASKATak oto Dawid, mając tylko procę i kamyk, pokonał Filistyna. Zadał mu cios śmiertelny. Dawid nie miał w rękach żadnego miecza.
10.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Tak Dawid przemógł Pelisztyna procą oraz kamieniem; powalił Pelisztyńczyka i go zabił, choć Dawid nie miał w ręce miecza.
11.EIB.BIBLIA.2016.LITDawid ze swoją procą i kamieniem okazał się mocniejszy. Pokonał Filistyna. I choć nie miał w ręku miecza, powalił go i zadał mu śmierć.