« 1Sam 17:50  17:51 1Sam 17:52 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Przybieżał i stanął nad Philistynem i wziął miecz jego, i dobył go z poszew jego, i zabił go, i uciął głowę jego. A widząc Philistynowie, że umarł z nich najmocniejszy, uciekli.
2.GDAŃSKA.1881A przybieżawszy Dawid, stanął nad Filistyńczykiem, i wziął miecz jego, i dobył go z pochwy jego, i zabił go, i uciął nim głowę jego. A gdy ujrzeli Filistynowie, iż umarł mocarz ich, uciekli.
3.GDAŃSKA.2017Dawid podbiegł, stanął nad Filistynem, wziął jego miecz, dobył go z pochwy, zabił go i odciął mu nim głowę. A kiedy Filistyni zobaczyli, że ich bohater umarł, uciekli.
4.CYLKOWPobiegł tedy Dawid i stanął przy Filistyńczyku, a wziąwszy miecz jego, wyciągnął go z pochwy jego, i dobił go i uciął nim głowę jego. Filistyńczycy zaś widząc, że zginął rycerz ich, pierzchnęli.
5.KRUSZYŃSKIDawid pobiegł, a zatrzymawszy się nad Filistynem, chwycił jego miecz, a wyciągnąwszy go z pochwy jego, dobił go i uciął nim głowę jego. A Filistyni ujrzawszy, że padł ich rycerz, uciekli.
6.TYSIĄCL.WYD5Dawid podbiegł i stanął nad Filistynem, chwycił jego miecz i dobywszy z pochwy, dobił go; odrąbał mu głowę. Gdy spostrzegli Filistyni, że ich wojownik zginął, rzucili się do ucieczki.
7.BRYTYJKAPotem pobiegł Dawid, stanął przy Filistyńczyku, chwycił za jego miecz, wyciągnął go z pochwy, dobił go i uciął mu nim głowę; Filistyńczycy zaś, ujrzawszy, że zginął ich rycerz, pierzchnęli.
8.POZNAŃSKAPodbiegł mianowicie Dawid, przystąpił do Filistyna i uchwyciwszy jego miecz, wyciągnął z pochwy i zabił go odcinając mu głowę. Skoro Filistyni ujrzeli, że zginął ich bohater - pouciekali.
9.WARSZ.PRASKANastępnie Dawid podbiegł, zatrzymał się koło Filistyna, chwycił za jego miecz, wyciągnął go z pochwy i zabił Filistyna, odcinając mu głowę. Filistyni, zobaczywszy, że poległ ich największy wojownik, rzucili się do ucieczki.
10.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Zatem Dawid pobiegł, stanął przy Pelisztynie, wziął jego miecz i wyciągnął go z jego pochwy; po czy go dobił i uciął mu jego głowę. Zaś Pelisztini widząc, że zginął ich rycerz – uciekli.
11.EIB.BIBLIA.2016.LITPotem Dawid podbiegł, stanął nad Filistynem, chwycił jego miecz, wyrwał go z pochwy, dobił go nim i uciął mu nim głowę. A gdy Filistyni zobaczyli, że zginął ich bohater, zaczęli uciekać!