« 1Sam 17:54  17:55 1Sam 17:56 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923A onego czasu, którego widział Saul Dawida idącego przeciw Philistynowi, rzekł do Abnera, hetmana wojska: Z którego rodu idzie ten młodzieniec, Abnerze? I rzekł Abner: Żywie dusza twoja, królu, jeźli wiem.
2.GDAŃSKA.1881A gdy widział Saul Dawida, wychodzącego przeciw Filistynowi, mówił do Abnera, hetmana wojska swego: Czyim jest synem ten młodzieniec? Abnerze! I odpowiedział Abner: Jako żywa dusza twoja, królu, żeć niewiem.
3.GDAŃSKA.2017Gdy Saul zobaczył, że Dawid wyrusza naprzeciw Filistyna, zapytał Abnera, dowódcę wojska: Czyim synem jest ten młodzieniec, Abnerze? Abner odpowiedział: Jak żyje twoja dusza, królu, nie wiem.
4.CYLKOWGdy ujrzał Saul Dawida, występującego przeciw Filistyńczykowi, zapytał się wodza wojsk, Abnera: Czyj to syn ten młodzieniec, Abnerze? I odpowiedział Abner: Żywa dusza twoja, królu, nie wiem!
5.KRUSZYŃSKIGdy Saul ujrzał Dawida wychodzącego naprzeciwko Filistyna, rzekł do Abnera, wodza wojska: "Czyim jest synem ten młodzieniec, Abnerze?" Abner odpowiedział: "Jak żyje dusza twoja, królu, nie wiem!"
6.TYSIĄCL.WYD5Gdy Saul zauważył Dawida wychodzącego do walki z Filistynem, zapytał Abnera, dowódcy wojska: Czyim synem jest ten chłopiec, Abnerze? Abner odrzekł: Na życie twej duszy, królu, nie wiem.
7.BRYTYJKAA gdy Saul widział, że Dawid wyrusza, aby potykać się z Filistyńczykiem, rzekł do Abnera, dowódcy wojska: Czyim synem jest ten młodzieniec, Abnerze? A Abner odparł: Jakeś żyw, królu, nie wiem.
8.POZNAŃSKAGdy Saul widział, jak Dawid idzie naprzeciw Filistyna, zapytał Abnera, dowódcę wojsk: - Czyim synem jest ten młodzieniec, Abnerze? Abner odpowiedział: - Na życie twej duszy, królu - nie wiem.
9.WARSZ.PRASKATymczasem Saul, widząc, jak Dawid wychodził na spotkanie z Filistynem, zapytał dowódcy swoich wojsk, Abnera: Abnerze, czyim synem jest ten młody człowiek? Lecz Abner odpowiedział: Na życie twojej duszy, królu, nie wiem.
10.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Kiedy Saul ujrzał Dawida występującego przeciwko Pelisztynowi, zapytał się Abnera, wodza wojsk: Czyim synem jest ten młodzieniec, Abnerze? A Abner odpowiedział: Żywa jest twoja dusza, królu – nie wiem!
11.EIB.BIBLIA.2016.LITKiedy Saul przyglądał się, jak Dawid wychodzi do walki z Filistynem, zapytał Abnera, wodza swojej armii: Czyim synem jest ten chłopiec, Abnerze? Abner odpowiedział: Na twą duszę, królu, nie wiem.