« 1Moj 21:16 1 Księga Mojżeszowa 21:17 1Moj 21:18 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.ZOFII.UWSP.IJPAle Bog usłyszał głos młodzieńca tego i wzwoła anjoł boży s nieba rzekąc ku Agar: „Cso czynisz, Agar? Nacznie się bać, bo jest Pan Bog usłyszał głos twego dziecięcia z tego to mieśćca, na jemże to jest dziecię.
2.WUJEK.1923I wysłuchał Bóg głos dziecięcy. I zawołał Aniół Boży Agary z nieba, mówiąc: Co czynisz Agar? nie bój się; wysłuchał bowiem Bóg głos dziecięcy z miejsca, na którem jest.
3.GDAŃSKA.1881Tedy usłyszał Bóg głos dziecięcy, i zawołał Anioł Boży na Hagarę z nieba, i rzekł jej: Cóżci Hagaro? nie bój się, boć usłyszał Bóg głos dziecięcy z miejsca, na którem jest.
4.GDAŃSKA.2017I Bóg usłyszał głos chłopca, i Anioł Boga zawołał na Hagar z nieba: Co ci jest, Hagar? Nie bój się, bo Bóg usłyszał głos chłopca tam, gdzie jest.
5.NEUFELD.1863I wysłuchał Bóg głosu chłopca i zawołał anioł Boski na Hagar’ę z nieba i rzekł do niéj: co ci jest Hagar? nie obawiaj się, gdyż wysłuchał Bóg głosu chłopca, tam gdzie jest.
6.CYLKOWI usłyszał Bóg głos chłopca, i zawołał anioł Boży na Hagarę z nieba, i rzekł do niej: "Co ci Hagaro? Nie obawiaj się, bo usłyszał Bóg głos chłopca, tam kędy jest.
7.KRUSZYŃSKIBóg usłyszał głos dziecięcia i anioł Boży zawołał na Agarę z nieba, mówiąc do niej: "Co tobie Agaro? Nie bój się, ponieważ Bóg usłyszał głos chłopięcia z tego miejsca, gdzie się znajduje.
8.MIESESA Bóg wysłuchał głosu tego chłopca i anioł Boga zawołał z niebios na Hagarę i rzekł do niej: „Co tobie Hagaro? Nie trwóż się, albowiem Bóg słyszał głos twego chłopca, tam gdzie on jest.
9.TYSIĄCL.WYD5Ale Bóg usłyszał jęk chłopca i Anioł Boży zawołał na Hagar z nieba: Cóż ci to, Hagar? Nie lękaj się, bo usłyszał Bóg jęk chłopca tam leżącego.
10.BRYTYJKAI usłyszał Bóg głos chłopca, i zawołał anioł Boży na Hagar z nieba, i rzekł do niej: Cóż ci to, Hagar? Nie bój się, bo Bóg usłyszał głos chłopca tam, gdzie jest.
11.POZNAŃSKAA Bóg usłyszał głos chłopca i anioł Boży zawołał do Hagar z nieba: - Cóż ci to, Hagar? Nie lękaj się! Oto Bóg usłyszał głos chłopca, który tam leży.
12.WARSZ.PRASKAI usłyszał Bóg krzyk dziecka, a anioł Boży zawołał z nieba do Hagar: Cóż ci to, Hagar? Nie lękaj się! Głos twego dziecka dotarł z miejsca, na którym się ono znajduje, do Boga.
13.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.A Bóg usłyszał głos chłopca, więc anioł Boga zawołał z Nieba na Hagarę oraz do niej powiedział: Co ci, Hagaro? Nie obawiaj się, bo Bóg usłyszał głos chłopca, tam gdzie jest.
14.EIB.BIBLIA.2016.LITBóg jednak usłyszał głos chłopca. Anioł Boży zwrócił się z nieba do Hagar: Hagar, co tobie? Nie bój się! Z miejsca, w którym leży chłopiec, dotarł do Boga jego głos.