« 1Moj 22:4 1 Księga Mojżeszowa 22:5 1Moj 22:6 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.ZOFII.UWSP.IJPi rzecze ku sługam: „Czekajcie tu s osłem, a jać z synem tam pojdę, a gdyż się pokłonimy, wrocimy się k wam”.
2.WUJEK.1923I rzekł do sług swoich: poczekajcie tu z osłem: a ja z dziecięciem aż do onąd pośpieszywszy, skoro uczynimy pokłon, wrócimy się do was.
3.GDAŃSKA.1881I rzekł Abraham do sług swoich: Zostańcie wy tu z osłem, a ja z dziecięciem pójdziemy aż do onąd, a odprawiwszy modlitwy, wrócimy się do was.
4.GDAŃSKA.2017Wtedy Abraham powiedział do swoich służących: Zostańcie tu z osłem, a ja i chłopiec pójdziemy tam, oddamy cześć Bogu i wrócimy do was.
5.NEUFELD.1863I rzekł Abraham do chłopców swoich; zostańcie sobie tutaj z osłem, a ja z chłopcem pójdziemy tam i pokłonimy się i powrócimy do was.
6.CYLKOWI rzekł Abraham do pachołków swoich: "Zostańcie wy tu przy ośle; a ja i chłopię pójdziemy do onąd, i pokłonim się, i powrócim do was."
7.KRUSZYŃSKIRzekł tedy Abraham do sług swoich: "Pozostańcie tutaj z osłem, a ja i chłopiec pójdziemy tam, aby się pokłonić i powrócimy do was".
8.MIESESi Abraham rzekł do chłopców swoich: „Siedźcie sobie z tym osłem, ja zaś i chłopiec pójdziem aż tam, pokłonimy się i powrócim do was”.
9.TYSIĄCL.WYD5I wtedy rzekł do swych sług: Zostańcie tu z osłem, ja zaś i chłopiec pójdziemy tam, aby oddać pokłon Bogu, a potem wrócimy do was.
10.BRYTYJKAWtedy rzekł Abraham do sług swoich: Zostańcie tutaj z osłem, a ja i chłopiec pójdziemy tam, a gdy się pomodlimy, wrócimy do was.
11.POZNAŃSKAWtedy powiedział do służebnych: - Poczekajcie tutaj z osłem; ja pójdę tam z chłopcem, pokłonimy się [Bogu] i powrócimy do was.
12.WARSZ.PRASKAWtedy powiedział do chłopców służebnych: Zostańcie tu przy ośle. Ja pójdę z moim synem dalej, żeby się pomodlić; potem wrócimy do was.
13.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Zatem Abraham powiedział do swoich sług: Wy tu zostańcie przy ośle, a ja i chłopiec pójdziemy do tego miejsca, pokłonimy się oraz do was wrócimy.
14.EIB.BIBLIA.2016.LITZostańcie tu z osłem - polecił służącym. - Ja i chłopiec udamy się tam, a po złożeniu ofiary wrócimy tutaj do was.