« 1Moj 29:35 1 Księga Mojżeszowa 30:1 1Moj 30:2 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Widząc tedy Rachel, że niepłodną była, zajrzała siostrze swéj, i rzekła mężowi swemu: Daj mi dzieci, inaczej umrę.
2.GDAŃSKA.1881A widząc Rachel, że nie rodziła Jakóbowi, zajrzała Rachel siostrze swej, rzekła do Jakóba: Daj mi syny, a jeźli nie dasz, umrę.
3.GDAŃSKA.2017Gdy Rachela widziała, że nie rodzi dzieci Jakubowi, zazdrościła swej siostrze i powiedziała do Jakuba: Daj mi dzieci, bo inaczej umrę.
4.NEUFELD.1863A widząc Rachel, że nie rodziła Jakobowi, zazdrościła Rachel siostrze swojéj, i rzekła do Jakoba: daj mi dzieci, a jeżeli nie, to umrę.
5.CYLKOWI widziała Rachel, że nie rodziła Jakóbowi, - i zazdrościła Rachel siostrze swojej, i rzekła do Jakóba: "Daj mi dzieci; a jeżeli nie, umrę!"
6.KRUSZYŃSKIWidząc Rachela, że nie urodziła Jakóbowi, zazdrościła Rachela swej siostrze i rzekła do Jakóba: "Użycz mi dzieci, a jeśli nie, ja umrę".
7.MIESESSkoro Rachela widziała, iż nie rodziła Jakóbowi, zazdrościła Rachela siostrze swojej i rzekła do Jakóba: „Dawaj mi dzieci, jeżeli nie, – zemrę”.
8.SPITZER.1937Gdy widziała Rachela, że nie rodziła Jakóbowi, więc zazdrościła Rachela siostrze swej i rzekła do Jakóba: – Spraw mi synów a jeśli nie, umrę ja!
9.TYSIĄCL.WYD5Rachela zaś, widząc, że nie może dać Jakubowi potomstwa, zazdrościła swej siostrze i rzekła do męża: Spraw, abym miała dzieci; bo inaczej przyjdzie mi umrzeć!
10.BRYTYJKARachela zaś, widząc, że nie urodziła Jakubowi dzieci, zazdrościła swej siostrze i rzekła do Jakuba: Spraw, abym miała dzieci, bo jeśli nie, to wypadnie mi umrzeć.
11.POZNAŃSKARachela widząc, że nie obdarza Jakuba potomstwem, zazdrościła swojej siostrze. Pewnego razu rzekła do Jakuba: - Spraw, żebym miała dzieci, bo inaczej umrę!
12.WARSZ.PRASKARachel widząc, że nie może zrodzić Jakubowi żadnego potomstwa, zapłonęła zawiścią wobec swojej siostry i tak powiedziała do Jakuba: Zrób coś, żebym miała synów, bo inaczej przyjdzie mi zginąć.
13.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.A Rachela widziała, że Jakóbowi nie rodzi, zatem Rachela zazdrościła swojej siostrze i powiedziała do Jakóba: Daj mi dzieci; a jeśli nie, to umrę.
14.EIB.BIBLIA.2016.LITRachela natomiast, świadoma, że nie urodziła Jakubowi dziecka, zazdrościła swojej siostrze. Daj mi synów - naciskała na Jakuba - bo jeśli nie, wolę umrzeć!