« 1Moj 37:3 1 Księga Mojżeszowa 37:4 1Moj 37:5 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923I widząc bracia jego, że go miłował ojciec nade wszystkie syny: nienawidzieli go, i nie mogli nic łaskawie z nim mówić.
2.GDAŃSKA.1881A widząc bracia jego, że go miłował ojciec ich nad wszystkę bracią jego, nienawidzili go, i nie mogli nic łaskawie z nim mówić.
3.GDAŃSKA.2017Gdy jego bracia widzieli, że ojciec kocha go bardziej niż wszystkich jego braci, znienawidzili go i nie potrafili przyjaźnie z nim rozmawiać.
4.NEUFELD.1863A widząc bracia jego, iż jego lubił ojciec bardziéj jak wszystkich braci jego, znienawidzili go i nie mogli mówić z nim uprzejmie.
5.CYLKOWA widząc bracia jego, iż go miłował ojciec ich nad wszystkich braci jego, - znienawidzili go, i nie mogli mówić z nim uprzejmie.
6.KRUSZYŃSKIA widząc bracia jego, że ojciec ich kocha go więcej, aniżeli wszystkich braci jego, znienawidzili go i nie mogli doń mówić przyjaźnie.
7.MIESESSkoro bracia jego widzieli, iż go umiłował ojciec ich nad wszystkich jego braci, znienawidzili go i nie mogli rozmawiać z nim życzliwie.
8.TYSIĄCL.WYD5Bracia Józefa, widząc, że ojciec kocha go bardziej niż ich wszystkich, tak go znienawidzili, że nie mogli zdobyć się na to, aby przyjaźnie z nim rozmawiać.
9.BRYTYJKABracia jego widzieli, że ojciec kochał go więcej niż wszystkich jego braci, nienawidzili go więc i nie umieli się zdobyć na dobre słowo dla niego.
10.POZNAŃSKAAle bracia [Józefa] widzieli, że ojciec kocha go bardziej niż wszystkich [innych] jego braci i znienawidzili go tak, że nie umieli rozmawiać z nim przyjaźnie.
11.WARSZ.PRASKAI wtedy to bracia Józefa, widząc, że ojciec kocha go bardziej niż ich wszystkich, tak go znienawidzili, że nie mogli z nim już zamienić żadnego życzliwego słowa.
12.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Zaś jego bracia widząc, że ich ojciec go miłował ponad wszystkich jego braci znienawidzili go, więc nie mogli z nim uprzejmie rozmawiać.
13.EIB.BIBLIA.2016.LITBracia byli świadomi, że ich ojciec kocha go bardziej niż ich i nienawidzili go za to. Nie byli nawet w stanie przyjaźnie z nim porozmawiać.