« 1Moj 4:7 1 Księga Mojżeszowa 4:8 1Moj 4:9 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.ZOFII.UWSP.IJPI rzekł Kain ku Ablowi ku swemu bratu: „Wynidziwa precz”. A gdyż na polu była sta, podniosł się Kain ku Ablowi ku swemu bratu i zabił ji.
2.WUJEK.1923I rzekł Kain do Abela brata swego: Wynidźmy na pole. A gdy byli na polu, powstał Kain na Abela brata swego, i zabił go.
3.GDAŃSKA.1881I rozmawiał Kain z Ablem bratem swoim. I stało się, gdy byli na polu, że powstał Kain na Abla brata swego, i zabił go.
4.GDAŃSKA.2017I Kain rozmawiał ze swoim bratem Ablem. A gdy byli na polu, Kain powstał przeciwko swemu bratu Ablowi i zabił go.
5.NEUFELD.1863I powiedział Kain Heblowi bratu swojemu. I stało się gdy byli w polu, powstał Kain na Hebla brata swojego i zabił go.
6.CYLKOWI powiedział to Kain Heblowi, bratu swojemu. I stało się gdy byli na polu, że powstał Kain na Hebla, brata swojego, i zabił go.
7.KRUSZYŃSKII rzekł Kain do Abla: "Wynijdźmy na pole". A gdy byli na polu, powstał Kain przeciwko Ablowi, bratu swemu i zamordował go.
8.MIESESKain rzekł do swojego brata Abla... A kiedy byli w polu, stało się, iż Kain powstał na brata swego Abla i zabił go.
9.SPITZER.1937I rozmawiał Kain z Ablem, bratem swoim. A stało się, gdy byli na polu, że powstał Kain przeciw Ablowi, bratu swemu, i zabił go.
10.TYSIĄCL.WYD5Kain zwrócił się do swego brata, Abla. A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata, Abla, i zabił go.
11.BRYTYJKAPotem rzekł Kain do brata swego Abla: Wyjdźmy na pole! A gdy byli na polu, rzucił się Kain na brata swego Abla i zabił go.
12.POZNAŃSKAA Kain rzekł do brata swego, Abla: - Chodźmy na pole! Kiedy zaś znaleźli się już na polu, Kain rzucił się na brata i zabił go.
13.WARSZ.PRASKARzekł wtedy Kain do swego brata Abla: Chodźmy [razem] na pole. A kiedy już byli na polu, Kain rzucił się na Abla i zabił go.
14.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Więc Kain powiedział to swojemu bratu Heblowi. Także się stało, że kiedy byli na polu, Kain powstał na swojego brata Hebla i go zabił.
15.EIB.BIBLIA.2016.LITKain jednak zwrócił się do swego brata Abla: Wyjdźmy razem w pole. A kiedy tam się znaleźli, Kain rzucił się na swego brata i zabił go.