« 1Krl 15:3 1 Księga Królewska 15:4 1Krl 15:5 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.ZOFII.UWSP.IJPAle prze Dawida dał jemu Pan Bog jego światłość w Jerusalem, aby wskrzesił syna jego po niem a by stało Jerusalem,
2.WUJEK.1923Ale dla Dawida dał mu Pan, Bóg jego świecę w Jeruzalem, aby wzbudził syna jego po nim, i utwierdził Jeruzalem:
3.GDAŃSKA.1881Wszakże dla Dawida dał mu Pan, Bóg jego, pochodnią w Jeruzalemie, wzbudziwszy syna jego po nim, a utwierdziwszy Jeruzalem,
4.GDAŃSKA.2017Jednak ze względu na Dawida PAN, jego Bóg, dał mu pochodnię w Jerozolimie, wzbudzając po nim jego syna i umacniając Jerozolimę;
5.CYLKOWBo tylko gwoli Dawidowi zostawił mu Wiekuisty, Bóg jego, iskierkę w Jerozolimie, aby ustanowił syna jego po nim, i aby utwierdził Jerozolimę.
6.KRUSZYŃSKILecz przez wzgląd na Dawida, dał mu Jahwe, Bóg jego, lampę w Jeruzalem, stawiając jego syna po nim i utwierdzając Jeruzalem.
7.TYSIĄCL.WYD5Jednak właśnie ze względu na Dawida Pan, Bóg jego, zachował mu płomyk w Jerozolimie, dając mu rodzonych synów jako następców i zachowując Jerozolimę,
8.BRYTYJKALecz przez wzgląd na Dawida pozwolił Pan świecić jego pochodni w Jeruzalemie, wzbudzając mu syna jako następcę i pozwalając ostać się Jeruzalemowi.
9.POZNAŃSKAZ uwagi bowiem na Dawida, Jahwe, jego Bóg, zostawił mu iskierkę w Jerozolimie, wzbudzając po nim jego syna i zachowując Jerozolimę.
10.WARSZ.PRASKALecz właśnie ze względu na Dawida Jahwe, jego Bóg, pozostawił mu promyk [nadziei] w Jerozolimie, wprowadzając po nim na tron jego syna i zezwalając trwać nadal Jerozolimie.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.I tylko dzięki Dawidowi, WIEKUISTY, jego Bóg, zostawił mu iskierkę w Jeruszalaim, by po nim ustanowić jego syna oraz utwierdzić Jeruszalaim.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITLecz właśnie dlatego, że Dawid był tak szczery, PAN, jego Bóg, nie chciał zgasić lampy jego dynastii w Jerozolimie i osadził na tronie jego potomka, a Jerozolimie zapewnił ochronę.