« 1Krl 22:5 1 Księga Królewska 22:6 1Krl 22:7 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.ZOFII.UWSP.IJPTedy krol israhelski sebraw prorokow bliz ku cztyrzemstom mężow i rzecze k nim: „Mamli jić do Ramot Galaad bojować, czyli nics?” Jemu oni otpowiedzieli: „Jidź, a dać je Pan w rękę krolowę”.
2.WUJEK.1923Zebrał tedy król Izraelski proroki, około czterech set mężów, i rzekł do nich: Mamli iść do Ramoth Galaad na wojnę czyli zaniechać? Którzy odpowiedzieli: Jedź, a da go Pan w ręce królewskie.
3.GDAŃSKA.1881A tak zebrał król Izraelski proroków około czterech set mężów, i rzekł do nich: Mamże ciągnąć na wojnę przeciwko Ramot Galaad? czy zaniechać? I odpowiedzieli mu: Ciągnij; bo je Pan da w ręce królewskie.
4.GDAŃSKA.2017Król Izraela zebrał więc około czterystu proroków i zapytał ich: Czy mam wyruszyć na wojnę do Ramot-Gilead, czy mam tego zaniechać? Odpowiedzieli mu: Wyrusz, bo PAN wyda je w ręce króla.
5.CYLKOWZgromadził tedy król izraelski proroków, około czterystu ludzi, i rzekł do nich: Czy mam wyruszyć przeciw Ramot w Gileadzie na wojnę, czy też mam tego zaniechać? I odpowiedzieli: Wyrusz, albowiem wyda je Pan w moc króla.
6.KRUSZYŃSKIKról izraelski zebrał prawie czterystu proroków i rzekł do nich: "Czy mam wyruszyć, aby walczyć o Ramoth w Galaadzie, czy też mam zaniechać?" Odpowiedzieli: "Wystąp, a Pan wyda w ręce króla".
7.TYSIĄCL.WYD5Król izraelski zgromadził więc około czterystu proroków i rzekł do nich: Czy powinienem wyruszyć na wojnę o Ramot w Gileadzie, czy też powinienem tego zaniechać? A oni odpowiedzieli: Wyruszaj, a Pan wyda je w ręce króla.
8.BRYTYJKAKról izraelski zgromadził więc proroków w liczbie około czterystu mężów i zapytał ich: Czy mam wyruszyć na wojnę pod Ramot Gileadzkie, czy też mam tego zaniechać? A oni odpowiedzieli: Wyrusz, a Pan wyda je w rękę króla.
9.POZNAŃSKAZebrał więc król izraelski proroków, około czterystu mężów, i zapytał ich: - Czy mam wyruszyć na wojnę przeciw Ramot Gilead, czy się wstrzymać? Odpowiedzieli: - Ruszaj! Pan da [je] w rękę króla.
10.WARSZ.PRASKAZwołał tedy król izraelski wszystkich proroków, których było około czterystu, i zapytał ich: Czy powinienem wyruszyć na Ramot w Gileadzie, czy nie? A oni odpowiedzieli: Ruszaj, a Pan wyda to miasto w ręce króla.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Zatem król israelski zgromadził proroków, około czterdziestu ludzi i do nich powiedział: Czy mam wyruszyć na wojnę przeciwko Ramot w Gileadzie, czy też mam tego zaniechać? Więc odpowiedzieli: Wyrusz, bowiem Pan wyda je w moc króla.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITKról Izraela zgromadził więc proroków, około czterystu ludzi, i zadał im pytanie: Czy mam wyruszyć na wojnę o Ramot Gileadzkie, czy mam tego zaniechać? Wyrusz! - odpowiedzieli. - Pan wyda je w twoje ręce!