« 2Krl 6:21 2 Księga Królewska 6:22 2Krl 6:23 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923A on rzekł: Nie pobijesz; boś ich nie poimał mieczem i łukiem twoim, abyś miał pobić: ale połóż chleb i wodę przed nie, aby jedli i pili i szli do pana swego.
2.GDAŃSKA.1881Mamże je pobić, ojcze mój? Ale on rzekł: Nie bij. Azażeś je wziął przez miecz twój, albo przez łuk twój, żebyś je miał pobić? Połóż chleb i wodę przed nie, aby jedli i pili, i wrócili się do pana swego.
3.GDAŃSKA.2017Odpowiedział: Nie zabijaj. Czy zabijasz tych, których pojmałeś swoim mieczem i swoim łukiem? Połóż przed nimi chleb i wodę, aby jedli i pili, i wrócili do swego pana.
4.CYLKOWI odpowiedział: Nie wolno ci ich zabijać. Czyżeś zwykł zabijać tych, których mieczem i łukiem swoim do niewoli zabrałeś? Postaw chleb i wodę przed nich, aby jedli i pili; poczem mogą odejść do pana swojego.
5.KRUSZYŃSKIElizeusz odpowiedział: "Nie pobijesz: Tych, których ujarzmiłeś za pomocą miecza swego i łuku swego, pobij. Postaw chleb i wodę przed nimi, niechaj jedzą i piją, i niechaj idą do swego pana".
6.TYSIĄCL.WYD5Odpowiedział: Nie zabijaj! Czy zabijasz tych, których pojmałeś swoim mieczem i swoim łukiem? Daj im chleba i wody, aby jedli i pili, a następnie wrócili do swego pana.
7.BRYTYJKAA on odpowiedział: Nie wycinaj ich w pień! Czy wycinasz w pień tych, których bierzesz do niewoli swoim mieczem i swoim łukiem? Postaw raczej chleb i wodę przed nimi, niech jedzą i piją, a potem idą do swego pana.
8.POZNAŃSKAOdpowiedział mu: - Nie zabijaj! Czy wziąłeś ich w niewolę twoim mieczem i twoim łukiem, [abyś] ty zabijał? Połóż przed nimi chleb i wodę, aby się posilili, ugasili pragnienie i wrócili do swego pana.
9.WARSZ.PRASKAElizeusz zaś odpowiedział: Nie atakuj ich! Nie będziesz zabijał tych, których za pomocą miecza i łuku bierzesz do niewoli. Daj im chleba i wody, niech się najedzą i napiją, a potem niech wracają do swojego pana.
10.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Więc odpowiedział: Nie wolno ci ich zabijać. Czy zabijałeś tych, których mieczem i swoim łukiem zabrałeś do niewoli? Postaw przed nimi chleb i wodę, aby jedli i pili; potem mogą odejść do swego pana.
11.EIB.BIBLIA.2016.LITNie wybijaj! - odpowiedział. - Czy wybijasz tych, których mieczem i łukiem bierzesz do niewoli? Postaw przed nimi chleb i wodę, niech jedzą i piją, a potem pozwól im wrócić do ich pana.