« Nehe 2:16 Księga Nehemiasza 2:17 Nehe 2:18 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.ZOFII.UWSP.IJPAle rzekłem jim: „Wy wiecie naszę nędzę, w niejżesmy, iże Jerusalem pusto jest a brony jego wyżżony ogniem, przeto podzcie a udziałamy mury jerusalimskie a nie będziem dalej w pośmiech narodom”.
2.WUJEK.1923I rzekłem im: Wy wiecie uciśnieuie, w którem jesteśmy, iż Jeruzalem jest opuszczone, a bramy jego ogniem są popalone. Pójdźcie, a pobudujmy mury Jerozolimskie a nie bądźmy już więcej hańbą.
3.GDAŃSKA.1881Przetożem rzekł do nich: Wy widzicie, w jakiemeśmy uciśnieniu, a jako Jeruzalem spustoszone, i bramy jego popalone są ogniem. Pójdżcież, a budujmy mury Jeruzalemskie, abyśmy nie byli więcej na hańbę.
4.GDAŃSKA.2017Wtedy powiedziałem do nich: Widzicie, w jakiej niedoli się znajdujemy, Jerozolima jest spustoszona i jej bramy spalone są ogniem. Chodźcie i odbudujmy mur Jerozolimy, abyśmy już nie byli zhańbieni.
5.KRUSZYŃSKII powiedziałem do nich: "Wy widzicie nędzę, w jakiej się znajdujemy, Jerozolima jest spustoszona, bramy jej przez ogień zniszczone. Pójdźcie, odbudujemy mury Jeruzalem i nie będziemy więcej przedmiotem zniewagi".
6.TYSIĄCL.WYD5Ale teraz rzekłem do nich: Widzicie nędzę, w jakiej się znajdujemy: Jerozolima jest spustoszona, a bramy jej spalone. Idźmy! Odbudujmy mur Jerozolimy, abyśmy nie byli nadal pośmiewiskiem!
7.BRYTYJKANatomiast obecnie rzekłem do nich: Wy oglądacie niedolę, w jakiej się znajdujemy, że oto Jeruzalem jest spustoszone a jego bramy spalone ogniem. Nuże! Odbudujmy mur Jeruzalemu, abyśmy już nie byli pohańbieni.
8.POZNAŃSKADopiero teraz rzekłem do nich: - Widzicie, w jakim że to poniżeniu żyjemy: oto Jeruzalem leży w gruzach, a jego bramy są spalone. Pójdźcie więc i odbudujmy mury Jeruzalem, abyśmy nie byli dłużej pośmiewiskiem!
9.WARSZ.PRASKAPowiedziałem im tedy w pewnej chwili: Widzicie tę nędzę, w jakiej wszyscy jesteśmy; Jerozolima zburzona, jej bramy spalone. Chodźcie, odbudujmy mury Jerozolimy, żebyśmy nie byli już pośmiewiskiem dla innych.
10.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Więc do nich powiedziałem: Wy widzicie, w jakim my jesteśmy ucisku? Jak Jeruszalaim zostało spustoszone, a bramy popalone ogniem? Chodźcie, odbudujmy mury Jeruszalaim, byśmy więcej nie byli pohańbieni!
11.EIB.BIBLIA.2016.LITW końcu jednak wyjawiłem mój plan. Jesteście świadomi - powiedziałem - niedoli, w jakiej się znajdujemy. Oto Jerozolima leży w gruzach. Nie ma bram, bo strawił je ogień. Chodźmy! Odbudujmy mur Jerozolimy! Nie żyjmy już w pohańbieniu!