« Est 3:14 Księga Estery 3:15 Est 4:1 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Spieszyli się posłowie, których było posłano, aby rozkazanie królewskie wypełnili. I natychmiast w Susan przybito wyrok, gdy król i Aman biesiadowali: a wszyscy Żydowie, którzy byli w mieście, płakali.
2.GDAŃSKA.1881Tedy wyjechali posłowie spieszno z rozkazaniem królewskiem; przybito też wyrok w Susan, w mieście stołecznem, a król i Haman siedzieli pijąc; ale miasto Susan było zatrwożone.
3.GDAŃSKA.2017Gońcy więc wyruszyli przynaglani rozkazem króla, a dekret ogłoszono także w pałacu Suza. A król i Haman zasiedli, aby pić, lecz miasto Suza było zatrwożone.
4.CYLKOWI tak odjechali gońce nagleni rozkazem królewskim gdy prawo na zamku w Suzie wydane zostało. Król zaś i Haman zasiedli do biesiady podczas gdy miasto Suza zdjęte było trwogą.
5.KRUSZYŃSKIKurierzy, według rozkazania królewskiego, rozbiegli się z pośpiechem. Dekret był też ogłoszony w stolicy Suzie; król i Aman siedzieli przy piciu, a miasto Suza było zatrwożone.
6.TYSIĄCL.WYD5Gońcy pobiegli przynaglani rozkazem królewskim, a dekret ogłoszono na zamku w Suzie. Król i Haman siedzieli i pili, miasto zaś Suza było bezradne.
7.BRYTYJKAGońcy wyruszyli na rozkaz królewski, a dekret ogłoszono na zamku w Suzie. Król i Haman zasiedli do picia, podczas gdy miasto Suzę ogarnęło przerażenie.
8.POZNAŃSKAGońcy śpiesznie ruszyli w drogę, gnani rozkazem królewskim. Dekret ten ogłoszono także w stolicy Suzie. A gdy król i Haman siedzieli ucztując, na miasto Suza padło przerażenie.
9.WARSZ.PRASKAGońcy rozjechali się na wszystkie strony, przynaglani oddzielnym rozkazem do pośpiechu. Kiedy zaś dekret królewski ogłaszano na zamku w Suzie, król i Haman siedzieli razem i pili. Całe miasto Suza było bardzo poruszone.
10.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.A gdy na zamku w Suzie zostało wydane prawo przynaglani królewskim rozkazem, rozjechali się także gońce. Zaś król i Haman zasiedli do biesiady, podczas gdy miasto Suzę ogarnęła trwoga.
11.EIB.BIBLIA.2016.LITGońcy wyruszyli nagleni rozkazem królewskim, a dekret został też podany do wiadomości na zamku w Suzie. Po dopełnieniu wszystkiego król i Haman zasiedli, aby pić. W Suzie natomiast zapanował niepokój.