« Psal 109:15 Księga Psalmów 109:16 Psal 109:17 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.PS.FLORIAŃSKI(108:14b) przeto iż nie jest wspomionął uczynić miłosierdzie, (108:15) i naprzeciwiał jest sie człowieka niedostatecznego i żebraka, i skruszonego sierca umorzyć,
2.PS.PUŁAWSKI(108:14b) przeto iż nie jest wspomionął uczynić miłosierdzie, (108:15) i prześladował człowieka stradnego i żebraka, i skruszonego sierca umorzyć,
3.WUJEK.1923Przeto, że nie pamiętał czynić miłosierdzia: i prześladował człowieka niedostatecznego i żebraka: a skruszonego na sercu, aby go zamordował.
4.GDAŃSKA.1881Przeto, że nie pamiętał, aby czynił miłosierdzie, ale prześladował człowieka nędznego i ubogiego, a tego, który był serca utrapionego, chciał zamordować.
5.GDAŃSKA.2017Dlatego że nie pamiętał, by okazać miłosierdzie, ale prześladował człowieka nędznego i ubogiego, a strapionego w sercu chciał zabić.
6.PS.BYCZ.1854Dla-tego, że nie pamiętał obchodzenia-się łaskawie; ale-prześladował, człowieka biédnego, i-żebraka, a,-upadłego na-sercu, dla-zabicia go.
7.GÖTZE.1937Za to, że nie myślał czynić miłosierdzia, lecz prześladował męża nędznego, i ubogiego i tego, który był serca zrozpaczonego, aby go zabić.
8.CYLKOWPrzeto że nie pamiętał czynów miłosierdzia, a prześladował człowieka uciśnionego i biednego i utrapionego w sercu, by mu śmierć zgotować.
9.KRUSZYŃSKIDlatego, że nie pamiętał, aby czynić miłosierdzie, a prześladował człowieka nędznego i ubogiego, aby uśmiercić tego, co był utrapionego serca.
10.ASZKENAZY Dla tego, że nie pamiętał, iżby czynić miłość a ścigał męża i łaknącego i zgnębionego na duchu, aby go dobić.
11.SZERUDABo nie pamiętał, iż należy okazywać miłość, ale prześladował człowieka nędznego i ubogiego, i człowieka utrapionego chciał zabić.
12.TYSIĄCL.WYD1(108:16) Bo i on nie pomyślał, by świadczyć miłosierdzie, lecz prześladował biedaka i nieszczęśliwego, i w sercu strapionego po to, by go zabić.
13.TYSIĄCL.WYD5za to, że nie pomyślał, by okazać życzliwość, lecz prześladował biedaka i nieszczęśliwego, i w sercu strapionego śmiertelnie.
14.BRYTYJKABo nie pamiętał o okazywaniu miłosierdzia, Ale prześladował nędzarza i biedaka I człowieka utrapionego chciał zabić.
15.POZNAŃSKANie pamiętał bowiem o tym, by miłosierdzie świadczyć, lecz prześladował ubogiego i nieszczęśliwego i pragnął zguby człowieka o strapionym sercu.
16.WARSZ.PRASKABo ludzie ci nie okazali swojej łaskawości, lecz prześladowali biedaków i uciśnionych, a złamanych na duchu pragnęli zabijać.
17.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Dlatego, że nie pamiętał czynów miłosierdzia i prześladował człowieka uciśnionego, biednego, utrapionego w sercu, by mu zgotować śmierć.
18.EIB.BIBLIA.2016.LITGdyż nie dbał o to, by okazywać miłosierdzie; Przeciwnie, prześladował ubogich i biednych, A ludzi o zranionych sercach gotów był posłać na śmierć.
19.TOR.PRZ.Dlatego że nie pamiętał, by okazać miłosierdzie, ale prześladował człowieka ubogiego i nędznego, a strapionego w sercu chciał zabić.