« Psal 130:8 Księga Psalmów 131:1 Psal 131:2 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.PS.FLORIAŃSKI(130:1) Panie, nie jest powyszono sierce moje ani wznieśle jesta sie oczy moje, (130:2) ani chodził jeśm w wielikich ani w dziwiech nad mię.
2.PS.PUŁAWSKIPienie wschodow. Dawid. (130:1) Gospodnie, nie jest powyszono sierce moje ani wznieślesta sie oczy moje, (130:2) ani chodził jeśm w wielikich ani w dziwiech nad mię.
3.WUJEK.1923Pieśń stopniów Dawidowa. Panie! nie wyniosło się serce moje: ani się wywyższyły oczy moje: anim chodził w rzeczach wielkich, ani w dziwnych nad mię.
4.GDAŃSKA.1881Pieśń stopni Dawidowa. Panie! nie wyniosło się serce moje, ani się wyniosły oczy moje, anim się kusił o rzeczy wielkie, albo wyższe nad to, niż mi należy.
5.GDAŃSKA.2017Pieśń stopni Dawida. PANIE, moje serce nie wywyższa się i moje oczy nie są wyniosłe ani nie ubiegam się o wielkie rzeczy albo zbyt cudowne dla mnie.
6.PS.BYCZ.1854Śpiéw stopniów Dawida. Panie, nie pyszniło-się sercé-mé, i-nie wynosiły-się oczy-moje; nawet-nie ubiegałém-się, za-wielkościami, i-za-rzeczami-znakomitszemi, odemnie.
7.GÖTZE.1937PIEŚŃ pielgrzymstwa. Dawida. Panie, serce moje nie jest pyszne, ani się wynoszą oczy moje; i nie noszę się z życzeniami, które zuchwałe są i dla mnie nieosiągalne.
8.CYLKOWPieśń pielgrzymia Dawida. - Boże nie wynosiło się serce moje, i nie wywyższały oczy moje, i nie marzyłem o rzeczach wyższych i niedościgłych dla mnie.
9.KRUSZYŃSKIPieśń stopni. Dawida. Panie! Nie wyniosło się serce moje, ani wyniosły się oczy moje, anim się nie ubiegał za rzeczami wielkiemi, ani ponademnie wyższemi.
10.ASZKENAZYPieśń wstępowań Dawidowa. Jehowo, nie wzbiło się w pychę serce moje, ani się wyniosły moje oczy, niteż wdałem się w rzeczy wielkie i cudowne nademnie.
11.SZERUDAPieśń pielgrzymek. Dawidowa. Panie, nie wynosi się serce moje i nie są dumne moje oczy; ani się kuszę o rzeczy zbyt wielkie i zbyt cudowne dla mnie.
12.TYSIĄCL.WYD1(130:1) Pieśń wstępowań. Moje serce nie pyszni się, Panie, i oczy moje nie patrzą wyniośle. Nie gonię za tym, co wielkie, albo co dla mnie zbyt jest wysokie.
13.TYSIĄCL.WYD5Pieśń stopni. Panie, moje serce nie jest wyniosłe i oczy moje nie patrzą z góry. Nie gonię za tym, co wielkie albo co przerasta moje siły.
14.BRYTYJKAPieśń pielgrzymek. Dawidowa. Panie, nie wywyższa się serce moje I nie wynoszą się oczy moje; Ani nie chodzi mi o rzeczy zbyt wielkie I zbyt cudowne dla mnie.
15.POZNAŃSKAPieśń wstępowań; Dawida. Jahwe, nie wynosi się serce moje ani się nie wywyższają moje oczy, nie kuszę się o rzeczy wielkie lub o zbyt wspaniałe dla mnie.
16.WARSZ.PRASKAPieśń przy wejściu. Dawida. O Panie, moje serce wcale się nie wynosi, nie patrzę z góry na innych. Nie gonię za posiadaniem rzeczy, które są dla mnie zbyt niezwykłe i wielkie.
17.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Pieśń pielgrzymia Dawida. WIEKUISTY, nie wynosiło się moje serce, nie wywyższały się moje oczy, ani nie marzyłem o rzeczach wyższych i dla mnie niedościgłych.
18.EIB.BIBLIA.2016.LITPieśń pielgrzymów. Dawidowa. PANIE, nie popadło w pychę me serce, Nie było dumy w mych oczach, Nie goniłem też za tym, co wielkie Lub niedosiężne dla mnie.
19.TOR.PRZ.2023Pieśń stopni. Dawida. Jhwh, moje serce się nie wywyższa i moje oczy nie są wyniosłe, ani nie idę za tym co wielkie lub zbyt cudowne dla mnie.