« Psal 141:3 Księga Psalmów 141:4 Psal 141:5 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.PS.FLORIAŃSKI(140:4) Nie spuszczaj sierca mego we słowa lichoty, na omołwienie wymołw❬ieni❭a [grzesznych] w grzeszech (140:5) s ludźmi czyniącymi lichotę, i nie będę obcować s wybranymi jich.
2.PS.PUŁAWSKI(140:4) Nie spuszczaj sierca mego w słowa złości, na omołwienia wymołwienia w grzeszech (140:5) z ludźmi czyniącymi złość, i nie będę obcować z wybranymi jich.
3.WUJEK.1923Nie nachylaj serca mego ku słowom złośliwym, ku wymawianiu wymówek w grzechach: z ludźmi brojącymi nieprawość: a nie będę spółkował z wybornymi ich.
4.GDAŃSKA.1881Nie nachylaj serca mego do złej rzeczy, abym nie czynił spraw niepobożnych z mężami czyniącymi nieprawość, i żebym się nie karmił rozkoszami ich.
5.GDAŃSKA.2017Nie skłaniaj mego serca ku złemu, abym nie popełniał czynów niegodziwych z ludźmi, którzy czynią nieprawość, i żebym się nie karmił ich rozkoszami.
6.PS.BYCZ.1854Nie nakłaniaj serca-mego, do-rzeczy złośliwéj, do-wykonywania czynów, z-niegodziwością, z ludźmi, pełniącymi nieprawość; i,-abym-nie pożywał przysmaków-ich.
7.GÖTZE.1937Nie dozwól skłonić się sercu memu do złej sprawy, abym nie wykonywał czynów bezbożnych z przestępcami i abym nie jadał z przysmaków ich!
8.CYLKOWNie skłaniaj serca mojego ku rzeczy złéj, bym popełniał czyny niegodziwe względem ludzi czyniących zło, abym nie zwalczał ulubieńców ich.
9.KRUSZYŃSKINie nachylaj serca mego do złych rzeczy, abym nie czynił spraw niedobrych, z mężami, czyniącymi nieprawość, i abym nie brał udziału w rozkoszach ich!
10.ASZKENAZY Nie nakłoń serca mego ku rzeczy zlej, abym się splamił niegodziwymi uczynkami razem z możnymi, czyniącymi nieprawość i obym nie zakosztował ich słodyczy!
11.SZERUDANie dopuść, aby serce me skłaniało się do złego, abym popełniał czyny niegodziwe zadając się z mężami, złoczyńcami, i jadł ich przysmaki.
12.TYSIĄCL.WYD1(140:4) Mojego serca nie skłaniaj do złego, do popełnienia czynów niegodziwych; bym nigdy z ludźmi, co nieprawość czynią, nie jadał ich potraw wybornych.
13.TYSIĄCL.WYD5Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa, do popełniania czynów niegodziwych, bym nigdy z ludźmi, co czynią nieprawość, nie jadł ich potraw wybornych.
14.BRYTYJKANie dopuść, aby serce moje skłaniało się do złego, Abym popełniał czyny niegodziwe, Zadając się z mężami, złoczyńcami, I spożywał ich przysmaki.
15.POZNAŃSKANie skłaniaj ku złemu serca mojego, bym miał pełnić czyny niegodziwe - bym z ludźmi czyniącymi nieprawość brał udział w ich rozkoszach.
16.WARSZ.PRASKASpraw, by me serce nie skłaniało się ku złym słowom, bym nic haniebnego nie czynił i nie łączył się nigdy z tymi, co źle czynią. Do stołu ich nieprawości nigdy mnie nie sadzaj!
17.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Nie daj wypaczyć mojego serca ku złej rzeczy, bym nie popełniał niegodziwych czynów względem ludzi czyniących zło, i nie zwalczał ich ulubieńców.
18.EIB.BIBLIA.2016.LITNie pozwól memu sercu skłaniać się ku złej sprawie, Trzymać się złych przyzwyczajeń, Żyć niegodnie jak ludzie czyniący nieprawość - Nie dopuść, abym sięgał po ich smakołyki.
19.TOR.PRZ.Nie skłaniaj mojego serca do złej sprawy, do ludzi czyniących niegodziwość, i abym nie karmił się ich smakołykami.