« Psal 144:11 Księga Psalmów 144:12 Psal 144:13 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.PS.FLORIAŃSKI(143:13) ji❬ch❭że synowie jako nowi szczepowie we młodości swojej. (143:14) Dziewki jich kazane, pokraszone jako podobieństwo kościoła.
2.PS.PUŁAWSKI(143:13) jichże synowie jako nowi szczepowie we młodości swojej. (143:14) Cory jich kazane, pokraszony jako podobieństwo kościoła.
3.WUJEK.1923Których synowie jako nowe szczepki w młodości swojéj: córki ich przystrojone, i zewsząd ozdobione nakształt kościoła.
4.GDAŃSKA.1881Aby synowie nasi byli jako szczepy rosnące w młodości swojej, a córki nasze, jako kamienie węgielne, wyciosane w budynku kościelnym.
5.GDAŃSKA.2017Aby nasi synowie byli jak szczepy wyrosłe w swojej młodości, a nasze córki jak kamienie węgielne, wyrzeźbione na wzór pałacu;
6.PS.BYCZ.1854Ażeby byli, synowie-nasi, jak-rośliny dorosłe, w-młodości-swojéj; a, córy-nasze, jako-kąty wyciosane budowy pałacu.
7.GÖTZE.1937Oby synowie nasi w młodości swej podobni byli wysoko wyrośniętym roślinom; córki nasze jako wyciosane filary narożne przy wspaniale wybudowanych pałacach;
8.CYLKOWAby synowie nasi byli jako latorośle, pielęgnowane w młodości; nasze córki jako rzeźby wyciosane na przyczółku pałacu.
9.KRUSZYŃSKIAby synowie nasi byli jako szczepy rosnące w młodości swej; córki nasze jako kamienie węgielne wyciosane w świątyni.
10.ASZKENAZY Iżby syny nasze jako szczepionki, co się rozrosły w swej młodości, córy nasze jako narożniki, wyciosane nakształt świątyni.
11.SZERUDANiech nasi synowie będą w młodości swojej jak latorośle dobrze pielęgnowane, a córki nasze jak kolumny narożne wyciosane, zdobiące świątynię!
12.TYSIĄCL.WYD1(143:12) Niech będą synowie nasi podobni do roślin, w młodości swej wybujali; niech będą córki nasze jak narożne kolumny, rzeźbione, jak kolumny w świątyni.
13.TYSIĄCL.WYD5Daj pomyślność synom naszym jak roślinom, rozrastającym się w czasie swej młodości; niech będą córki nasze na modłę narożnych kolumn, rzeźbione jak kolumny świątyni.
14.BRYTYJKANiech synowie nasi będą jak roślinyDobrze wyrośnięte w młodości swojej, A córki nasze jak kolumny wyciosane Zdobiące świątynię!
15.POZNAŃSKANiech będą synowie nasi jak młode odroślą bujnie wyrośnięte w swej młodości, nasze córki jak narożne kolumny pięknie rzeźbione w pałacu.
16.WARSZ.PRASKANiech synowie nasi będą jak drzewa, pięknie rozrośnięte już za dni młodości, a córki nasze – jak kolumny narożne, wyrzeźbione do ustawienia w świątyni.
17.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Aby nasi synowie byli jak latorośle, co są pielęgnowane w młodości; a nasze córki były jak rzeźby wyciosane na przedzie pałacu.
18.EIB.BIBLIA.2016.LITWówczas nasi synowie będą jak rośliny Bujnie wyrosłe w swojej młodości, A nasze córki jak narożne kolumny, Rzeźbione niczym ozdoby pałacu!
19.TOR.PRZ.Wtedy nasi synowie będą jak rośliny bujnie rosnące w swojej młodości, a nasze córki jak kolumny wyrzeźbione na wzór kolumn świątyni;