« Psal 68:3 Księga Psalmów 68:4 Psal 68:5 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.PS.FLORIAŃSKI(67:4) Pojcie Bogu, psalm mowcie imieniu jego, drogę czyńcie jemu, jenże wstąpił na zachod, Gospodzin imię jemu, (67:5a) i wiesielcie sie w obeźrzeniu jego.
2.PS.PUŁAWSKI(67:4) Pojcie Bogu, psalm mołwcie imieniu jego, drogę uczyńcie jemu, jenże wstąpił na zachod, Gospodzin imię jego, (67:5a) wiesielcie sie przed nim.
3.WUJEK.1923(68:5) Śpiewajcie Bogu, Psalm śpiewajcie imieniowi jego: czyńcie drogę temu, który wstąpił na zachód: Pan imię jego: radujcie się przed obliczem jego: zatrwożą się od oblicza jego:
4.GDAŃSKA.1881(68:5) Śpiewajcie Bogu, śpiewajcie psalmy imieniowi jego; gotujcie drogę temu, który jeździ na obłokach. Pan jest imię jego, radujcież się przed obliczem jego.
5.GDAŃSKA.2017Śpiewajcie Bogu, śpiewajcie psalmy jego imieniu, wywyższajcie tego, który przemierza niebiosa; PAN to jego imię, radujcie się przed jego obliczem.
6.PS.BYCZ.1854(68:5) Spiéwajcie Bogu, wysławiajcie Imię-Jego. Usypujcie drogę jadącemu w-stepach; w-Panu Imię-Jego; radujcie-się przed-Nim.
7.GÖTZE.1937(68:5) Śpiewajcie Bogu! Opiewajcie imię Jego! Torujcie drogę Temu, który jeździ przez pustynie. Pan, jest imię Jego; weselcie się przed Nim!
8.CYLKOW(68:5) Śpiewajcie Panu, wysławiajcie Imię Jego; uderzcie w bębny na cześć zasiadającego w niebiosach przy imieniu Jah i radujcie się przed Nim.
9.KRUSZYŃSKI(68:5) Śpiewajcie Bogu, wychwalajcie imię Jego; przygotujcie dla Wodza drogę na pustyni, a radujcie się przed Nim dla imienia Jego Jahwe.
10.ASZKENAZY (68:5) Śpiewajcie Bogu, opiewajcie imię Jego, torujcie Mn drogę, co ujeżdża obłoki, którego imię we wszechbycie, i weselcie się w kierunku jego oblicza.
11.SZERUDA(68:5) Śpiewajcie Bogu, grajcie imieniu Jego! Torujcie drogę Temu, który pędzi po stepach - Pan imię Jego - radujcie się przed Nim!
12.TYSIĄCL.WYD1(67:5) Śpiewajcie Bogu, Jego imieniu psalm nućcie; wymośćcie drogę Temu, co jedzie przez pustynię, którego imię jest Pan i przed Nim się weselcie.
13.TYSIĄCL.WYD5(68:5) Śpiewajcie Bogu, grajcie Jego imieniu; wyrównajcie drogę Temu, co cwałuje na obłokach! Jahwe Mu na imię; radujcie się przed Jego obliczem!
14.BRYTYJKA(68:5) Śpiewajcie Bogu, grajcie imieniu jego! Torujcie drogę temu, który pędzi na obłokach – Pan imię jego – radujcie się przed nim!
15.POZNAŃSKA(68:5) Śpiewajcie Bogu, wysławiajcie Imię Jego, gotujcie drogę Temu, który przemierza pustynie, radujcie się w Jahwe i weselcie się przed Nim!
16.WARSZ.PRASKA(68:5) Śpiewajcie Bogu, grajcie Imieniu Jego, wychwalajcie Tego, który jest na obłokach. Imię Jego wysławiajcie, radujcie się przed Jego obliczem.
17.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.(68:5) Śpiewajcie Bogu, wysławiajcie Jego Imię; uderzcie w bębny przy Imieniu WIEKUISTEGO, na cześć Tego, co zasiada w niebiosach; przed Nim się radujcie.
18.EIB.BIBLIA.2016.LIT(68:5) Śpiewajcie Bogu, grajcie Jego imieniu! Torujcie drogę Temu, który mknie na obłokach! Jego imię brzmi JHWH - radujcie się przed Nim!
19.TOR.PRZ.Śpiewajcie Bogu, śpiewajcie psalmy Jego imieniu, wywyższajcie Tego, który przemierza niebiosa; Jh[wh] to Jego imię, radujcie się przed Jego obliczem.