« Psal 71:17 Księga Psalmów 71:18 Psal 71:19 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.PS.FLORIAŃSKI(70:19) I aż do postarzenia i starości, Boże, nie ostawiaj mie, (70:20) aliż zwiastuję ramię twoje pokoleniu wszelikiemu, jeż przychodzące jest, (70:21a) moc twoję
2.PS.PUŁAWSKI(70:19) I aż do postarzenia i starości, Boże, nie ostawiaj mie, (70:20) aliż zwiastuję ramię twoje pokoleniu wszelkiemu, jeż ima przyć, (70:21a) siłę twoję
3.WUJEK.1923I aż do starości i szędziwości, Boże, nie opuszczaj mię: aż opowiem ramię twe wszelkiemu narodowi, który ma przyjść.
4.GDAŃSKA.1881A przetoż aż do starości i sędziwości nie opuszczaj mię, Boże! aż opowiem ramię twoje temu narodowi, i wszystkim potomkom moc twoję.
5.GDAŃSKA.2017Dlatego i w starości, gdy będę już siwy, nie opuszczaj mnie, Boże, aż opowiem o twojej mocy temu pokoleniu i wszystkim potomkom o twojej potędze.
6.PS.BYCZ.1854Przeto-też, aż-do starości, i-siwizny, nie opuszczaj-mię; aż opowiém ramię-Twé pokoleniu temu, i wszem, przyjść mającym, potęgę-Twoję.
7.GÖTZE.1937Aż do starości i aż do sędziwości nie opuszczaj mnie, o Boże, dopóki nie oznajmię przyszłemu pokoleniu ramienia Twego, mocy Twojej wszystkim, którzy jeszcze przyjdą.
8.CYLKOWI aż do starości i sędziwości Panie, nie opuścisz mnie; aż wygłoszę potęgę Twoję pokoleniom, każdemu z potomnych wszechmoc Twoję.
9.KRUSZYŃSKIA przeto aż do starości i sędziwości, Boże nie opuszczaj mnie, aż opowiem o mocy Twej temu pokoleniu - wszystkim, którzy przyjdą - siłę Twoją.
10.ASZKENAZY Toteż i do późnej starości i wieku sędziwego nie opuszczaj mię, o Boże, póki nie obwieszczę Twojego ramienia, wszystkiemu przyszłemu pokoleniu Twej włodarnej mocy.
11.SZERUDAToteż i do starości, gdy już siwy będę, nie opuszczaj mnie, Boże, aż opowiem o ramieniu Twoim wszystkim potomkom!
12.TYSIĄCL.WYD1(70:18) A i w starości i wieku sędziwym nie opuszczaj mnie, Boże, gdy ramię Twe głosić będę temu pokoleniu i moc Twoją wszystkim, co przyjdą,
13.TYSIĄCL.WYD5Lecz i w starości, i w wieku sędziwym nie opuszczaj mnie, Boże, gdy [moc] Twego ramienia głosić będę, całemu przyszłemu pokoleniu - Twą potęgę,
14.BRYTYJKAToteż i do starości, gdy już siwy będę, Nie opuszczaj mnie, Boże, Aż opowiem o ramieniu twoim temu pokoleniu, A wszystkim następnym o potędze twojej!
15.POZNAŃSKAWięc też aż do starości, do wieku sędziwego, nie opuszczaj mnie, o Boże, dopóki nie opowiem o Twojej mocy temu pokoleniu, i wszystkim potomnym - o Twej wszechpotędze
16.WARSZ.PRASKAA kiedy zestarzeję się i będę siwy, nie opuszczaj mnie i wtedy, o Boże, bym o mocy Twojego ramienia mógł opowiadać pokoleniom przyszłym i o Twojej potędze – tym, co po nas przyjdą,
17.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Także podczas starości i sędziwości, Boże, mnie nie opuścisz, aż ogłoszę Twoją potęgę pokoleniom; Twoją wszechmoc każdemu z potomnych.
18.EIB.BIBLIA.2016.LITAle nie opuszczaj mnie też, Boże, Gdy w starości posiwieję, Bo o mocy Twego ramienia chcę mówić następnemu pokoleniu; Każdemu, kto ma przyjść na świat, chcę głosić Twą potęgę!