« Psal 78:19 Księga Psalmów 78:20 Psal 78:21 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.PS.FLORIAŃSKI(77:23) Bo uderzył jest opokę i płynęły wody, i strumienie wezbrały są. (77:24) Azali chleb może dać albo gotować stoł ludu swemu?
2.PS.PUŁAWSKI(77:23) Bo uderzył opokę i płynęły wody, i strumienie wezbrały. (77:24) Aza i chleb może dać albo gotować stoł [na puszczy] ludu swemu?
3.WUJEK.1923Bo uderzył w skałę, i wypłynęły wody, i strumienie wezbrały. Izali i chleb będzie mógł dać, albo nagotować stół ludowi swemu?
4.GDAŃSKA.1881Oto uderzył w skałę, a wypłynęły wody, i rzeki wezbrały; izali też będzie mógł dać chleb? Izali nagotuje mięsa ludowi swemu?
5.GDAŃSKA.2017Oto uderzył w skałę i wypłynęły wody, i wezbrały strumienie; czy będzie mógł też dać chleb? Czy przygotuje mięso swemu ludowi?
6.PS.BYCZ.1854Oto, uderzył skałę, i-płynęły wody, aż-potokami się-lały; czyby-jednak chleba mógł dostarczyć? czyby przygotował mięso ludowi-swojemu?
7.GÖTZE.1937Oto, uderzył w skałę, że wody wypłynęły i strumienie się polały. Ale czy On może też dać chleb, albo czy może ludowi Swemu mięsa dostarczyć?"
8.CYLKOWOtóż uderzył skałę, a wytrysły wody, i rzeki się rozlały; a czyż chleba zdoła dać, czyż przygotuje mięso dla ludu Swego?
9.KRUSZYŃSKIOto uderzył skałę i popłynęły wody i rzeki wezbrały. Czyż może dać chleb, albo przygotować mięso ludowi swemu?
10.ASZKENAZY Oto uderzyła opoka i popłynęły wody a strumienie rwące uniosą...
11.SZERUDAOto uderzył w skałę tak, że woda wytrysnęła i rzeki popłynęły. Czy też będzie mógł dać chleb? Czy zgotuje mięso ludowi swemu?
12.TYSIĄCL.WYD1(77:20) Oto w skałę uderzył, popłynęły wody i wytrysnęły strumienie: «Czy także potrafi dać chleba, albo ludowi swemu przygotować mięso?»
13.TYSIĄCL.WYD5Oto w skałę uderzył, popłynęły wody i trysnęły strumienie. Czy także potrafi dostarczyć chleba albo ludowi swemu przygotować mięso?
14.BRYTYJKAOto uderzył w skałę I wody trysnęły, a rzeki popłynęły. Czy również będzie mógł dać chleb? Czy przygotuje mięso ludowi swemu?
15.POZNAŃSKATo prawda, uderzył w skałę, i polały się wody, i popłynęły strumienie - ale czy może dać ludowi swemu i chleba lub też zaopatrzyć go w mięso?"
16.WARSZ.PRASKAUderzył, co prawda w skałę i wytrysnęła woda, i popłynął strumień, ale czy będzie mógł także dostarczyć chleba i przygotować tu dla wszystkich dość mięsa?
17.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Oto uderzył w skałę, a wytrysnęły wody oraz rozlały się rzeki. A czy zdoła dać chleba? Czy przygotuje mięso dla Swego ludu?
18.EIB.BIBLIA.2016.LITOwszem, uderzył w skałę, Owszem, trysnęły wody i popłynęły rzeki - Ale czy również może dać nam chleb? Czy swojemu ludowi przygotuje mięso?