« 2Moj 22:14 2 Księga Mojżeszowa 22:15 2Moj 22:16 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Ale jeźliby pan był na ten czas, nie nagrodzi, zwłaszcza jeźli najęte przyszło za zapłatę pracy jego.
2.GDAŃSKA.1881Jeźliby pan jego był przy nim, nie będzie nagradzał; a jeźliby najęte było, najem tylko zapłaci.
3.GDAŃSKA.2017Jeśli jego właściciel był przy nim, nie zapłaci; a jeśli było wynajęte, zapłaci tylko za wynajem.
4.CYLKOW(22:14) Jeżeli zaś właściciel jego był przytém, - to płacić nie powinien. Jeżeli wynajętém jest, to wchodzi to w miejsce jego wynagrodzenia.
5.KRUSZYŃSKIJeśli właściciel był obecny, nie będzie odszkodowywał; jeśli było wynajęte, cena wynajmu będzie dana.
6.MIESES(22:14) jeżeli zaś było najęte, – wejdzie on wynagrodzeniem swojem.
7.TYSIĄCL.WYD5(22:14) Gdy jednak stało się to w obecności właściciela, nie będzie uiszczał odszkodowania, gdy [zwierzę] było wynajęte, bo zapłacił cenę wynajmu.
8.BRYTYJKAJeżeli właściciel był przy tym, to tamten nie da odszkodowania. Bo to, co było wynajęte, wchodzi w jego zapłatę.
9.POZNAŃSKA(22:14) Gdyby jednak jego właściciel był przy nim, nie musi wyrównywać szkody. Jeśli [zwierzę] było wynajęte za opłatą, [szkoda] pójdzie na opłatę wynajmu.
10.WARSZ.PRASKAJeżeli zaś stało się to w obecności właściciela zwierzęcia, nie należy się żadne odszkodowanie. Jeśli zwierzę zostało wynajęte za określoną opłatą, to odszkodowanie będzie stanowić owa opłata.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.(22:14) Zaś jeśli jego właściciel przy tym był to nie powinien płacić. Jeżeli było wynajęte to będzie tak samo z powodu jego wynagrodzenia.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITJeśli jednak właściciel zwierzęcia był przy tym, wynajmujący nie płaci. Był to najem, strata wchodzi w koszty najmu.