« PnP 2:2 Księga Pieśń nad Pieśniami 2:3 PnP 2:4 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Jako jabłoń między drzewem leśnem, tak miły mój między synami. Pod cieniem jego, któregom pragnęła, siedziałam: a owoc jego słodki gardłu memu.
2.GDAŃSKA.1881Jako jabłoń między drzewem leśnem, tak miły mój między młodzieńcami. Pragnęłam siedzieć w cieniu jego, i siedzę; bo owoc jego słodki jest ustom moim.
3.GDAŃSKA.2017Jak jabłoń między leśnymi drzewami, tak mój miły między młodzieńcami. Z wielkim pragnieniem usiadłam w jego cieniu, a jego owoc jest słodki memu podniebieniu.
4.CYLKOWJako jabłoń między drzewem leśnem tak luby mój między młodzieńcami. W cieniu jego bawiłam tak chętnie, a owoc jego słodkim był podniebieniu mojemu.
5.TYSIĄCL.WYD5{Oblubienica}: Jak jabłoń wśród drzew leśnych, tak ukochany mój wśród młodzieńców. W upragnionym jego cieniu usiadłam, a owoc jego słodki dla mego podniebienia.
6.BRYTYJKAJak jabłoń wśród drzew leśnych, tak mój miły między młodzieńcami. W jego cieniu pragnę odpocząć, gdyż jego owoc jest słodki dla mego podniebienia...
7.POZNAŃSKAJak jabłoń pośród drzew leśnych, tak umiłowany mój między młodzieńcami. W jego cieniu pragnę spocząć, a owoc jego słodki jest memu podniebieniu.
8.WARSZ.PRASKAJak jabłoń pośród drzew dzikich, tak mój umiłowany wśród innych młodzieńców, Jakże bardzo pragnęłam usiąść w jego cieniu i kosztować owoców słodkich dla podniebienia!
9.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Jak jabłoń między leśnym drzewem tak mój luby pomiędzy młodzieńcami. Chętnie siedziałam w jego cieniu, a jego owoc był słodkim dla mego podniebienia.
10.EIB.BIBLIA.2016.LITJak jabłoń wśród leśnych drzew, tak mój najdroższy między mężczyznami. W jego cieniu zapragnęłam znaleźć się i zostać, jego owoc jest słodki dla mych ust.
11.TOR.PRZ.Jak jabłoń wśród leśnych drzew, tak mój umiłowany między synami. Bardzo zapragnęłam zostać i usiąść w jego cieniu, bo jego owoc jest słodki dla mojego podniebienia.