« PnP 7:13 Księga Pieśń nad Pieśniami 8:1 PnP 8:2 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Któż mi da ciebie, brata mego, ssącego piersi matki mojéj, abych cię nalazła na dworze, i całowała cię, a jużby mię żaden nie wzgardził?
2.GDAŃSKA.1881Obyżeś był jako bratem moim, pożywając piersi matki mojej! abym cię znalazłszy na dworzu, pocałowała cię, a nie była wzgardzona.
3.GDAŃSKA.2017O gdybyś był dla mnie jak brat, który ssał piersi mojej matki! Wtedy spotykałabym cię na dworze, całowałabym cię, a nie byłabym wzgardzona.
4.CYLKOWO, gdybyś ty mi bratem był, który ssał pierś matki mojej! Spotkawszy cię na ulicy wycałowałabym ciebie, a niktby mną nie wzgardził.
5.TYSIĄCL.WYD5O gdybyś był moim bratem, który ssał pierś mojej matki, ucałowałabym cię, spotkawszy na ulicy, i nikt by mną nie mógł pogardzić.
6.BRYTYJKAObyś mi był bratem, który ssał pierś mojej matki! Gdybym cię wtedy spotkała na dworze, całowałabym cię, a jednak nikt by mną nie gardził.
7.POZNAŃSKAO, czemuż nie jesteś moim bratem, który ssał piersi mojej matki?! [Wówczas] spotkawszy cię na ulicy mogłabym cię całować i nikt nie odważyłby się szydzić ze mnie [z tego powodu].
8.WARSZ.PRASKAAch, gdybyś ty był moim bratem, wykarmionym piersiami mojej matki, to spotkawszy cię gdziekolwiek, zaraz bym cię ucałowała i nikt by mnie za to nie zganił.
9.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.O, gdybyś ty był moim bratem, który ssał pierś mojej matki. Gdybym cię spotkała na ulicy to bym cię wycałowała i nikt by mną nie wzgardził.
10.EIB.BIBLIA.2016.LITO, gdybyś tak był moim bratem, który ssał pierś mojej matki! Spotkałabym cię wtedy na dworze, całowałabym cię - i wcale by mną nie pogardzono.
11.TOR.PRZ.O, gdybyś był jak mój brat, który ssał piersi mojej matki! Spotykałabym cię wtedy na dworze, całowałabym cię i nawet by mną nie wzgardzono.