« Iza 38:12 Księga Izajasza 38:13 Iza 38:14 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.PS.FLORIAŃSKI(5) Pwał jeśm aż do zarania; jako lew tako starł wszytki koście moje; (6a) od zarania aż do wieczora dokonasz mię.
2.PS.PUŁAWSKI(14) Pwał jeśm aż do zarania; jako lew tako starł wszytki kości moje; (15a) od zarania aż do wieczora dokonasz mie.
3.WUJEK.1923Miałem nadzieję aż do zarania, jako lew, tak połamał wszystkie kości moje: od zarania aż do wieczora dokonasz mię: jako młode jaskółcze, tak będę szczebiotał, a będę stękał jako gołębica.
4.GDAŃSKA.1881Rozmyślałem sobie z poranku, że jako lew potrze wszystkie kości moje, dziś, pierwej niż noc nadejdzie, dokonasz mię.
5.GDAŃSKA.2017Rozmyślałem sobie o poranku, że jak lew on zmiażdży wszystkie moje kości. Dziś, zanim noc nadejdzie, wykończysz mnie.
6.CYLKOWPasowałem się do rana jak lew, tak gruchotał wszystkie kości moje; - dziś, zanim noc, dokonasz mnie.
7.TYSIĄCL.WYD5Krzyczę aż do rana. On kruszy jak lew wszystkie me kości: <za dzień lub dwa skończysz ze mną>.
8.BRYTYJKAWołałem o pomoc aż do rana, jak lew, tak miażdżył wszystkie moje kości; poniechałeś mnie tak w dzień, jak w nocy.
9.POZNAŃSKAAż od świtu wołałem o pomoc. Jak lew - wszystkie me kości druzgocze. (Od brzasku dnia aż do nocy do kresu mnie przybliża).
10.WARSZ.PRASKAJa zaś jęczę aż do rana w bólu. On zdruzgotał mi jak lew wszystkie kości, Ty unicestwiasz mnie w ciągu dnia i nocy.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Wołałem do rana jak lew – bo tak gruchotał wszystkie moje kości; a dziś, zanim nadejdzie noc, to mi dokonasz.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITGodziłem się z tym do rana, bo zmiażdżyłeś me kości jak lew - z dnia na dzień położyłeś mi kres.