« Jer 15:17 Księga Jeremiasza 15:18 Jer 15:19 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Czemuż się stała żałość moja wieczna, a rana moja zwątpiona nie dała się zagoić? była mi jako kłamstwo wód niewiernych.
2.GDAŃSKA.1881Przeczże ma być żal mój wieczny? a rana moja śmiertelna, która się uleczyć nie da? Przeczże mi tak masz być jako omylny, jako wody niepewne?
3.GDAŃSKA.2017Czemu mój ból ma trwać wiecznie i moja rana ma być nieuleczalna, i nie chce się goić? Czy masz być dla mnie jak kłamca, jak wody zawodne?
4.CYLKOWCzemuż boleść moja tak trwałą, a rana moja dotkliwą, że nie daje się ukoić; stałeś się dla mnie jako strumień zawodny, jako fale niestateczne.
5.KRUSZYŃSKIDlaczegoż boleść moja bez końca, a rana moja dotkliwa, że nie daje się uzdrowić? Czyż będziesz dla mnie jako strumień zawodny, jako fale niestateczne?
6.TYSIĄCL.WYD1Czemu mój ból ma trwać wiecznie, moja rana ma być beznadziejną? Czemu ma nie dać się zgoić? Ty dla mnie jesteś jak potok zwodniczy, jak wody, które nie trwają.
7.TYSIĄCL.WYD5Dlaczego mój ból nie ma granic, a moja rana jest nieuleczalna, niemożliwa do uzdrowienia? Czy będziesz więc dla mnie jakby zwodniczym strumieniem, zwodniczą wodą?
8.BRYTYJKACzemu moja boleść trwa bezkońca, a moja rana jest nieuleczalna i nie chce się goić? Jesteś mi jak strumień zawodny, jak wody niepewne.
9.POZNAŃSKADlaczego ból mój trwa ustawicznie a moja rana dotkliwa nie da się uleczyć? Czyżbyś był dla mnie strumieniem zwodniczym, jak wody nietrwałe?
10.WARSZ.PRASKACzemuż więc trwają nadal te moje cierpienia? Czemuż nie mogę moich ran uzdrowić? Czemuż są takie trudne do leczenia? Czy będziesz więc dla mnie jak zwodniczy strumień, którym płyną tylko wciąć te złudne wody?
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Czemu tak trwałą jest moja boleść, dotkliwą moja rana oraz nie daje się uśmierzyć? Stałeś się dla mnie podobnym do mylącego, jak niespokojne fale.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITDlaczego mój ból trwa bez końca? Dlaczego moja rana jest nieuleczalna? Dlaczego nie chce się goić? Czy rzeczywiście będziesz mi jak zdradliwe wody, którym się nie ufa?