« Jer 20:9 Księga Jeremiasza 20:10 Jer 20:11 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Bom słyszał potwarz mnogich, i strach wokoło: Prześladujcie, a prześladujmy go! od wszystkich mężów, którzy byli w pokoju zemną, i strzegący boku mego: owa się jako omyli, i przemożemy go i dostąpiemy pomsty nad nim.
2.GDAŃSKA.1881Chociaż słyszę urąganie od wielu i od Magor Missabiba, mówiących: Powiedzcie co nań, a oznajmiemy to królowi. Wszyscy przyjaciele moi czyhają na upadek mój, mówiąc: Aza snać zwiedziony będzie, i przemożemy go, a pomścimy się nad nim.
3.GDAŃSKA.2017Słyszę bowiem oszczerstwo wielu, strach dokoła. Mówią: Donoście, a my o tym doniesiemy. Wszyscy moi przyjaciele czyhają na mój upadek, mówiąc: Może da się zwabić, potem przemożemy go i zemścimy się na nim.
4.CYLKOWTak, słyszałem poszept tłumu, zbiegowisko dokoła: "Wydajcie go!" i "wydajmy go!" Nawet wszyscy ci ludzie zaprzyjaźnieni mi, czyhają na upadek mój: "Może da się skusić, a zmożem go, i wywrzem pomstę naszę na nim!"
5.KRUSZYŃSKIOto usłyszałem o przewrotności tłumu: "Strach ze wszystkich stron! Ogłaszajcie, mocno ogłaszajcie". Wszyscy ci ludzie, z którymi mam pokój, czyhają na mój upadek: "Może da się skusić i zmożem go, a wywrzemy pomstę naszą przeciw niemu".
6.TYSIĄCL.WYD1Ach, słyszę szepty wielu: «Zgroza wokoło! Wnieście skargę! oskarżmy go!» Wszyscy, którzy są ze mną w przyjaźni, czyhają na moje potknięcie: «A nuż się uda go uwieść, byśmy dostali go w swoją moc i zemstę na nim wywarli».
7.TYSIĄCL.WYD5Tak, słyszałem oszczerstwo wielu: Trwoga dokoła! Donieście, donieśmy na niego! Wszyscy zaprzyjaźnieni ze mną wypatrują mojego upadku: Może on da się zwieść, tak że go zwyciężymy i wywrzemy pomstę na nim!
8.BRYTYJKASłyszałem złośliwe szepty wielu: „Groza dokoła! Złóżcie donos i my złożymy donos na niego!„ Wszyscy moi przyjaciele czyhają na mój upadek. „Może da się namówić i potem będziemy nad nim górą, i zemścimy się na nim”.
9.POZNAŃSKATak, słyszałem szept wielu: "Groza dookoła! Donoście! Oskarżmy go!" Wszyscy, których darzyłem przyjaźnią, czyhają na moje potknięcie: "Może da się zwabić, a zmożemy go; schwytamy go i pomścimy się na nim!"
10.WARSZ.PRASKAWielu wykrzykiwało złośliwie: Przemoc panuje dokoła! Skarżcie, skarżcie go czym prędzej! – wołali. I wszyscy moi dawni przyjaciele tylko czekali na moją zgubę: Może uda się nam go podejść, wtedy go pokonamy i zemścimy się na nim!
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Tak, słyszałem pomruk tłumu, zbiegowiska dokoła: „Wydajcie go!” i „wydajmy go!” Nawet wszyscy ludzie mi zaprzyjaźnieni, czyhają na mój upadek. „Może da się skusić, zatem go zwyciężymy oraz wywrzemy na nim naszą pomstę!”.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITTak, słyszałem szepty wielu: Groza dokoła! Donieście! I my doniesiemy na niego! Wszyscy moi przyjaciele czyhają na mój upadek: Może da się go zwabić i pokonać, i wywrzeć na nim zemstę.