« Jer 23:35 Księga Jeremiasza 23:36 Jer 23:37 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923A brzemię Pańskie nie będzie więcéj wspominane; bo brzemieniem będzie każdemu mowa jego, i wywróciliście słowa Boga żywiącego, Pana zastępów, Boga naszego.
2.GDAŃSKA.1881A brzmienia Pańskiego nie wspominajcie więcej; bo brzmieniem będzie każdemu słowo jego, gdyżeście wy wywrócili słowa Boga żywego, Pana zastępów, Boga naszego.
3.GDAŃSKA.2017I nie wspomnicie już brzemienia PANA, bo brzemieniem stanie się dla każdego jego słowo, gdyż wy wypaczyliście słowa Boga żywego, PANA zastępów, naszego Boga.
4.CYLKOWWszakże o "brzemieniu Wiekuistego" nie wspominajcie więcej, gdyż "brzemię" dochodzi jedynie męża słowa Jego, wy jednak przekręcacie słowa Boga żywego, Wiekuistego zastępów, Boga naszego!
5.KRUSZYŃSKIWszakże nie wspominajcie więcej o brzemieniu Bożem! ponieważ brzemieniem każdego będzie jego mowa, gdyż wy przekręcacie słowa Boga żywego, Boga zastępów, naszego Pana.
6.TYSIĄCL.WYD1"Brzemienia Jahwe" zaś nie wspominajcie już więcej, bo "brzemieniem" się stanie dla każdego jego własne słowo; i przekręcacie słowa Boga żywego, Jahwe Zastępów, Boga naszego.
7.TYSIĄCL.WYD5Nie wspominajcie już więcej brzemienia Pańskiego, inaczej bowiem mówiącemu brzemieniem stanie się jego własne słowo, gdyż odwróciliście sens słów Boga żywego, Pana Zastępów, Boga naszego.
8.BRYTYJKALecz „Brzemienia Pana'' już nie wspominajcie, gdyż brzemieniem stanie się dla każdego jego słowo; wy bowiem przekręcacie słowa żywego Boga, Pana Zastępów, naszego Boga.
9.POZNAŃSKAA nie wymieniajcie już "brzemienia" Jahwe, bo brzemieniem się stanie każdemu jego słowo, skoro wypaczacie słowa Boga żywego, Jahwe Zastępów, Boga naszego!
10.WARSZ.PRASKANie mówcie już więcej o brzemieniu Pana. Jeśli ktoś jednak będzie o nim mówił, na nim samym zaciąży to brzemię. Bo wy ciągle fałszujecie słowa Boga żywego, Pana Zastępów, naszego Boga.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Jednak o „brzemieniu WIEKUISTEGO” więcej nie wspominajcie, bo Jego słowo stanie się „brzemieniem” istocie ludzkiej; gdyż przekręcacie słowa Boga żywego, WIEKUISTEGO Zastępów, naszego Boga!
12.EIB.BIBLIA.2016.LITAle: Ciężar PANA - tych słów nie używajcie, żeby ciężarem PANA nie stało się dla człowieka to jego własne słowo. Bo wy umiecie przekręcać słowa żywego Boga, PANA Zastępów, naszego Boga.