« Jer 50:8 Księga Jeremiasza 50:9 Jer 50:10 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Bo oto Ja pobudzam i przywiodę na Babilon zgromadzenie narodów wielkich z ziemie północnéj, i nagotują się nań, a zatem go wezmą: strzała jego, jako męża mocnego zabijacza, nie wróci się próżno.
2.GDAŃSKA.1881Bo oto Ja wzbudzę i przywiodę na Babilon zgromadzenie narodów wielkich z ziemi północnej; którzy się uszykują przeciwko niemu, a stamtąd go wezmą; których strzały są jako mocarza osieracającego, z których żadna się nie wróci próżno.
3.GDAŃSKA.2017Oto bowiem wzbudzę i sprowadzę na Babilon gromadę wielkich narodów z ziemi północnej. I uszykują się przeciwko niemu, i stamtąd będzie zdobyty. Ich strzały będą jak u wprawnego mocarza, żadna nie wróci bez skutku.
4.CYLKOWBo oto ja rozbudzę i dźwignę na Babel gromadę narodów wielkich z ziemi północnej, i uszykują się przeciw niemu; ztamtąd zdobytym będzie. Strzały ich jako rycerza wprawnego, żadna nie wraca daremnie.
5.KRUSZYŃSKIBo oto ja rozbudzę i dźwignę przeciw Babilonji gromadę wielkich narodów z kraju północy. I uszykują się przeciw niemu, stamtąd zdobyty będzie; strzały ich, jako rycerza wprawnego, żadna nie wraca daremnie.
6.TYSIĄCL.WYD1Oto Ja bowiem podburzę {i na Babilon skieruję} zbór wielkich narodów z ziemi północnej. Do wojny z nim się gotują: Stamtąd zdobyty być musi. Ich strzały są jak u wprawnego mocarza, co bez powodzenia nie wraca.
7.TYSIĄCL.WYD5Oto bowiem wzbudzę i sprowadzę przeciw Babilonowi gromadę wielkich narodów; z ziemi północnej wystąpią zbrojnie przeciw niemu, stamtąd go zdobędą. Strzały ich są podobne do strzał wprawnego łucznika: żadna z nich nie wraca bez skutku.
8.BRYTYJKABo oto Ja pobudzę i sprowadzę przeciwko Babilonowi gromadę wielkich narodów, z ziemi północnej; i staną do walki przeciwko niemu, stamtąd będzie zdobyty. Ich strzały są jak u wprawnego rycerza, żadna nie wraca bez skutku.
9.POZNAŃSKABo oto Ja wzbudzę i na Babilon przywiodę hordę wielkich narodów z północnej krainy; przygotowują walkę przeciw niemu, stamtąd będzie zdobyty. Ich strzały - to strzały wprawionych wojowników: żadna nie wraca bez skutku.
10.WARSZ.PRASKAA Ja sam przeciw Babilonowi zwołam wielkie zgromadzenie narodów z północy. Uderzą wszystkie na niego i go pokonają. Bo strzały ich są jak strzały najlepszego łucznika i żadna z nich nie wylatuje bez skutku.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Bo oto Ja, z północnej ziemi, rozbudzę i dźwignę na Babel gromadę wielkich narodów; więc uszykują się przeciw niemu i stamtąd będzie zdobytym. Ich strzały niczym rycerza, który pozbawia dzieci, żadna daremnie nie wraca.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITBo oto Ja pobudzam i ściągam na Babilon gromadę potężnych narodów. Przybędą z ziem północnych. Ustawią się przeciw niemu - przyjdą stamtąd go zdobyć! Ich strzały jak u sprawnych wojowników - żadna nie pada bez skutku!