« Oze 6:11 Księga Ozeasza 7:1 Oze 7:2 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Gdym chciał zleczyć Izraela, odkryła się nieprawość Ephraim i złość Samaryi; bo działali kłamstwo, i złodziéj wszedł odzierając, łotrzyk na dworze.
2.GDAŃSKA.1881Gdy leczę Izraela, tedy się odkrywa nieprawość Efraimowa i złości Samaryjskie, bo się bawią kłamstwem; w miastach złodziejstwo, a na dworze łupiestwo przewodzą;
3.GDAŃSKA.2017Gdy leczyłem Izraela, wtedy odkryła się nieprawość Efraima i niegodziwość Samarii, bo postępują kłamliwie; złodziej włamuje się do środka, rozbójnicy rabują na zewnątrz.
4.CYLKOWIle razy leczyłem Israela okazały się dopiero winy Efraima i niecności Szomronu, bo kłamstwo krzewią a jako złodzieje się włamują a jako bandy rozbójnicze na dworze krążą.
5.MICHALSKIgdy leczyć będę Izraela! Ujawniono zbrodnię Efraima i złość Samarji: Bo oni się dopuścili kłamstwa, złodziej wdziera się do domu, rozbójnik rozbija po ulicach!
6.TYSIĄCL.WYD5Gdy Izraela uzdrowię, jawna się stanie wina Efraima i występki Samarii, bo oni kłamliwie działają złodziej wchodzi <do wnętrza> a na zewnątrz plądruje zgraja rabusiów.
7.BRYTYJKAGdy odmienię los mojego ludu, gdy będę leczył Izraela, wtedy stanie się jawna wina Efraima i złość Samarii, gdyż popełniają oszustwa, złodziej włamuje się do środka, na zewnątrz rabują rozbójnicy.
8.POZNAŃSKAgdy uzdrowię Izraela). Jawną stała się wina Efraima i złość Samarii. Nikczemnie postępują: złodzieje zakradają się [do domów], a na ulicach rabują rozbójnicy.
9.WARSZ.PRASKAKiedy Izraelowi wybawienie zgotuję, ukażą się wtedy Efraima zbrodnie i cała przewrotność Samarii. Bo za wszystkim, co czynią, znajduje się kłamstwo. Złodzieje włamują się do domów, po drogach włóczą się bandy.
10.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Kiedy leczyłem Israela, odkrywały się winy Efraina oraz niecności Szomronu bo krzewią kłamstwo i włamują się jak złodzieje; krążą na dworze jak rozbójnicze bandy.
11.EIB.BIBLIA.2016.LITGdy będę leczył Izraela, wtedy ujawni się wina Efraima i całe zło Samarii. Gdyż popełniają oszustwa! Złodziej plądruje domy, na zewnątrz rabuje banda.
12.TOR.PRZ.Gdy uleczę Izraela, wtedy zostanie ujawniona nieprawość Efraima i niegodziwość Samarii, bo popełniają oszustwa; złodziej nadchodzi, a banda uderza na zewnątrz.