« Oze 7:3 Księga Ozeasza 7:4 Oze 7:5 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Wszyscy cudzołożący jako piec rozpalony od piekarza: uspokoiło się na mały czas miasto od zamięszania kwasu, ażby się zakwasiło wszystko.
2.GDAŃSKA.1881Wszyscy zgoła cudzołożą, są jako piec rozpalony od piekarza, który przestaje czuć, gdy zaczynił ciasto, ażby ukisiało.
3.GDAŃSKA.2017Wszyscy cudzołożą, jak piec rozpalony od piekarza, który przestaje czuwać, gdy zaczynił ciasto, aż się zakwasi.
4.CYLKOWWszystko to lubieżnicy, podobni do pieca rozżarzonego przez piekarza - przestaje on tylko niecić, póki zaczynione ciasto nie skisło.
5.MICHALSKIOni wszyscy są cudzołożnikami, są jak piec rozpłomieniony. (Piekarz przestaje rozniecać, gnieść ciasto, aż nie sfermentuje!).
6.TYSIĄCL.WYD5Wszyscy oni są cudzołożnikami, są oni jak piec gorejący, który piekarz zaprzestał podsycać, by miesić ciasto, póki nie skwaśnieje.
7.BRYTYJKAWszyscy cudzołożą, są jak rozpalony piec, w którym piekarz przestaje podtrzymywać ogień, by rozczynić ciasto aż do jego zakwaszenia.
8.POZNAŃSKAWszyscy wszakże płoną chytrością jak rozżarzony piec. (Piekarz nie podsyca ognia od chwili, gdy ciasto wyrobił, do czasu, aż urośnie).
9.WARSZ.PRASKAWszyscy oni są rozpustnikami, a w swych żądzach jak piece mocno rozpalone, które piekarz przestał już dawno podsycać, bo poszedł miesić ciasto jeszcze nie skwaszone.
10.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.To wszystko lubieżnicy, podobni do pieca rozżarzonego przez piekarza, który przestaje spać tylko wtedy, gdy zaczynione ciasto nie skiśnie.
11.EIB.BIBLIA.2016.LITWszyscy są cudzołożnikami. Są niczym rozpalony piec, piekarz nie musi go rozpalać, gdy, po zagnieceniu ciasta, czeka, aż się zakwasi.
12.TOR.PRZ.Wszyscy cudzołożą, jak ten rozpalony piec. Piekarz przestaje czuwać nad roznieceniem ognia; po zaczynieniu ciasta czeka aż do jego zakwaszenia.