« 3Moj 13:35 3 Księga Mojżeszowa 13:36 3Moj 13:37 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Nie będzie więcéj patrzył, jeźli włos w żółtą barwę jest odmieniony albo nie; bo jawnie nieczysty jest.
2.GDAŃSKA.1881Tedy obejrzy go kapłan; a jeźliż się szerzy ona zmaza po skórze, nie będzie więcej upatrował kapłan włosu żółtego; nieczystym jest.
3.GDAŃSKA.2017To kapłan obejrzy go. Jeśli liszaj rozszerza się na skórze, kapłan nie będzie już szukał żółtego włosa, jest on nieczysty.
4.CYLKOWA zobaczy go kapłan, a oto szerzy się strup po skórze; niechaj wtedy kapłan nie szuka włosu pożółkłego: nieczystym jest.
5.KRUSZYŃSKIkapłan zbada; gdy oto parchy rozszerzyły się na skórze, kapłan nie będzie wyszukiwał wysypki żółtawej: jest on nieczysty.
6.MIESESkapłan go oglądnie, a oto strup rozszerzył się po skórze, niech kapłan nie bada za pożółkłym włosem, [gdyż] on jest nieczystym;
7.TYSIĄCL.WYD5to kapłan go obejrzy. Jeżeli stwierdzi, że grzybica rozszerzyła się na skórze, to nie musi szukać żółtych włosów - jest on nieczysty.
8.BRYTYJKAI kapłan zobaczy, że liszaj rozszerza się na skórze, to kapłan już nie będzie szukał żółtych włosów, jest on nieczysty.
9.POZNAŃSKAi kapłan to stwierdzi, wtedy nie musi już sprawdzać, czy włosy stały się żółte: jest on nieczysty!
10.WARSZ.PRASKAto powinien jeszcze raz zbadać go kapłan: jeżeli grzybica się rozprzestrzeniła, kapłan nie ma już potrzeby badać, czy pożółkło owłosienie w tym miejscu – człowiek jest nieczysty.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.i kapłan go zobaczy a oto strup szerzy się po skórze; wtedy niech kapłan nie szuka pożółkłego włosa; człowiek ten jest nieczysty.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITi kapłan potwierdzi, że tak właśnie jest, to już nie będzie szukał żółtych włosów - chora osoba jest bowiem nieczysta.