« 3Moj 13:3 3 Księga Mojżeszowa 13:4 3Moj 13:5 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Ale jeźli lśniąca się białość będzie na skórze, a nie niższa, niźli inne ciało, i włosy téjże barwy co i pierwéj: zamknie go kapłan przez siedm dni.
2.GDAŃSKA.1881A jeźliby biała tylko blizna była na skórze ciała jego, a nie byłaby głębsza na spojrzeniu, niż inna skóra, i włosy w niej nie pobielałyby, tedy zamknie kapłan mającego taką zarazę przez siedem dni.
3.GDAŃSKA.2017A jeśli plama na skórze jego ciała jest biała i z wyglądu nie jest głębsza niż skóra, i włosy na niej nie zbielały, wtedy kapłan odosobni chorego na siedem dni.
4.CYLKOWA jeżeliby plama biała była na skórze ciała jego, ale nie głębsza z wejrzenia, niż skóra, a włos na niej nie zbielał; tedy zamknie kapłan zakażonego na siedm dni.
5.KRUSZYŃSKIA jeśli na tej plamie białej, która jest na skórze jego ciała nie okazuje się zagłębienie na skórze i ta wysypka nie robi się białą, kapłan odłączy tego, co ma plagę na siedm dni.
6.MIESESJeżeli zaś ta jasna plama białą będzie na skórze ciała jego, – która z wyglądu nie będzie głębszą od skóry, a której włos nie zbielał, – niech tedy kapłan każe zamknąć [mającego] plagę tę przez dni siedem.
7.TYSIĄCL.WYD5Jeżeli jednak plama na skórze jego ciała jest biała, ale nie wydaje się wklęśnięta w stosunku do skóry i włosy nie pobielały, to kapłan odosobni chorego na siedem dni.
8.BRYTYJKAA jeżeli to jest biała plama na jego skórze, lecz nie wygląda na wgłębienie w skórze i włos na niej nie zbielał, to kapłan odosobni tego chorego na siedem dni.
9.POZNAŃSKAJeśliby jednak biała plama wystąpiła na skórze, ale zdawałaby się nie sięgać głębiej pod skórę, włos zaś nie przybrałby białego zabarwienia, wówczas kapłan winien zatrzymać zakażonego w odosobnieniu przez siedem dni.
10.WARSZ.PRASKAJeżeli nie widać, żeby schorzenie skóry sięgało w głąb pod skórę, a owłosienie w tym miejscu nie stało się białe, to kapłan tylko odosobni chorego na siedem dni.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.A jeśli plama na skórze jego ciała byłaby biała, ale na wygląd nie głębsza niż skóra, oraz nie zbielał na niej włos wtedy kapłan zamknie zakażonego na siedem dni.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITJeśli jednak jest to wprawdzie jasne miejsce na ciele, lecz nie widać ubytków na skórze ani włos w tym miejscu nie zbielał, to kapłan poleci odosobnić chorego na siedem dni.