« Am 5:18 Księga Amosa 5:19 Am 5:20 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923Jako gdyby uciekał mąż przede lwem, a zabiegł mu niedźwiedź; a wszedłby do domu i podparł się ręką swą na ścianie, a ukąsiłby go wąż.
2.GDAŃSKA.1881Jako gdyby kto uciekał przede lwem, a zabieżał mu niedźwiedź; albo gdyby wszedł do domu, a podparł się ręką swą na ścianie, ukąsiłby go wąż.
3.GDAŃSKA.2017Jak gdyby ktoś uciekał przed lwem, a spotkał go niedźwiedź; albo jak gdyby wszedł do domu i oparł się ręką o ścianę, a ukąsiłby go wąż.
4.CYLKOWTak jak gdyby kto uciekał przed lwem, a spotkał go niedźwiedź: a gdy w końcu do domu wszedł, a oparł się ręką o ścianę, ukąsił go wąż.
5.MICHALSKIJest, jak ktoś ucieka przed lwem, a spotyka niedźwiedzia, a przyszedłszy do domu, i rękę o ścianę oparłszy, ukąsi go żmija!
6.SZERUDATak jak kto ucieka przed lwem, a zabiega mu niedźwiedź, a gdy wejdzie do domu i opiera rękę swą o ścianę, ukąsi go wąż.
7.TYSIĄCL.WYD5Jakby uciekał człowiek przed lwem, a trafił na niedźwiedzia; jakby skrył się w domu i oparł się ręką o ścianę, a ukąsił go wąż.
8.BRYTYJKATo tak, jakby ktoś uciekał przed lwem, a spotyka niedźwiedzia; a gdy wejdzie do domu i opiera rękę o ścianę, ukąsi go wąż.
9.POZNAŃSKATo będzie tak, jak gdyby ktoś uciekał przed lwem, a natknął się na niedźwiedzia; jak gdyby powracał do domu i oparł się ręką o ścianę, a ukąsiła go żmija.
10.WARSZ.PRASKATo jest tak, jakby ktoś zdołał przed lwem uciec i natychmiast dostał się w pazury niedźwiedzia, albo jakby skrył się w swoim domu i został ukąszony przez węża, gdy tylko dotknął ściany.
11.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.To tak, jak gdyby ktoś uciekał przed lwem, a spotkał go niedźwiedź; a kiedy w końcu wszedł do domu i oparł się o ścianę, to wąż go ukąsił.
12.EIB.BIBLIA.2016.LITKto go pragnie, jest jak ten, kto umyka przed lwem na spotkanie niedźwiedzia, kto chroni się w domu, opiera rękę o ścianę, a tu kąsa go wąż!