« Mic 2:1 Księga Micheasza 2:2 Mic 2:3 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.WUJEK.1923I pożądali ról, a gwałtem brali i wydzierali domy: i potwarzali męża i dom jego, męża i dziedzictwo jego.
2.GDAŃSKA.1881Pożądają pól, i wydzierają; także i domów, i odejmują; a tak przewodzą gwałt nad mężem i domem jego, nad każdym mężem i nad dziedzictwem jego.
3.GDAŃSKA.2017Pożądają pól i wydzierają je; także domów i je zabierają. W ten sposób gnębią człowieka i jego dom, człowieka i jego dziedzictwo.
4.CYLKOWPożądają pól a zagrabiają, domów a zabierają je; a tak przywłaszczają sobie człowieka wraz z domem jego, właściciela wraz z posiadłością jego.
5.TYSIĄCL.WYD5Gdy pożądają pól, zagarniają je, gdy domów - to je zabierają; biorą w niewolę gospodarza wraz z jego domem, człowieka z jego dziedzictwem.
6.BRYTYJKAGdy pożądają pól, grabią je, a gdy domów, zabierają je; gnębią męża i jego dom, właściciela, i jego dziedzictwo.
7.POZNAŃSKAJeśli zapragną [cudzej] roli - to ją zagarną, i domu - to go sobie przywłaszczą; stosują przemoc do człowieka i do jego domu, do właściciela i do jego dobytku.
8.WARSZ.PRASKAPola chcą posiadać i grabią je dla siebie, chcieliby mieć domy, biorą tedy cudze jako swoją własność. Z przemocą występują przeciw innym oraz ich domostwom, atakują tych, którzy coś mają, zabierając im ich rzeczy.
9.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Pożądają pól oraz je zagrabiają; domów – oraz je zabierają; tak przywłaszczają sobie człowieka wraz z jego domem, właściciela wraz z jego posiadłością.
10.EIB.BIBLIA.2016.LITPragną pól - zagarniają je. Domów - przejmują je. Gnębią gospodarza i jego dom, człowieka wraz z jego dziedzictwem.