« Mat 10:13 Ewangelia Mateusza 10:14 Mat 10:15 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A ktoby nie przyjął was, aniby słuchał słów waszych wychodząc z domu albo z miasta onego otrzęśnicie proch nóg waszych.
2.WUJEK.1923I ktobykolwiek was nie przyjął, ani słuchał mów waszych, wychodząc precz z domu albo z miasta otrząśnijcie proch z nóg waszych.
3.RAKOW.NTI ktobykolwiek nie przyjął was, aniby słuchał mów waszych, wychodząc z domu, abo z miasta onego, otrzęśniciesz proch nóg waszych.
4.GDAŃSKA.1881A kto by was nie przyjął, ani słuchał słów waszych, wychodząc z domu albo z miasta onego, otrząśnijcie proch z nóg waszych.
5.GDAŃSKA.2017A jeśli ktoś was nie przyjmie i nie usłucha waszych słów, wychodząc z tego domu albo miasta, strząśnijcie pył z waszych nóg.
6.SOŁOWEYCZYK.MATI ktoby was nie przyjął, ani słuchał słów waszych: wychodząc precz z domu albo z miasta, otrząśnicie proch z nóg waszych.
7.SZCZEPAŃSKIA kto was nie przyjmie, i nie posłucha nauk waszych, to wychodząc z domu <tego>, albo z <owego> miasta, otrząśnijcie proch z nóg waszych.
8.GRZYM1936A jeśliby was kto nie przyjął, ani słuchał nauki waszej, wychodząc z takiego domu czy miasta, otrząśnijcie proch z nóg waszych.
9.DĄBR.WUL.1973I jeśliby was ktokolwiek nie przyjął i nie usłuchał mów waszych, wyszedłszy na zewnątrz z domu lub miasta strząśnijcie proch z nóg waszych.
10.DĄBR.GR.1961I jeśliby was ktokolwiek nie przyjął i nie chciał słuchać mów waszych, wyszedłszy z owego domu lub miasta strząśnijcie proch z nóg waszych.
11.TYSIĄCL.WYD5A jeśliby was gdzieś nie chciano przyjąć i nie dano posłuchu słowom waszym, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych!
12.BRYTYJKAI gdyby kto was nie przyjął i nie słuchał słów waszych, wychodząc z domu lub z miasta onego, strząśnijcie proch z nóg swoich.
13.POZNAŃSKAA jeśliby was ktoś nie przyjął i nie słuchał waszych nauk, wyjdźcie z tego domu czy miasta i otrząśnijcie pył z waszych nóg.
14.WARSZ.PRASKAA gdzie nie zechcą was przyjąć ani słuchać słów waszych, wyjdźcie z takiego domu lub miasta, strząsając kurz ze stóp waszych.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.A gdyby ktoś was nie przyjął, ani nie słuchał waszych słów, wychodząc z tego domu albo owego miasta, otrząśnijcie proch z waszych nóg.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITJeśli zaś nie zostaniecie gdzieś przyjęci ani nie będą chcieli słuchać waszych słów, wychodząc z takiego domu lub miasta, strząśnijcie proch z waszych stóp.
17.TOR.NOWE.PRZ.A jeśli ktoś by was nie przyjął, ani nie słuchał waszych słów, wychodząc z domu albo z tego miasta, strząśnijcie proch ze swoich stóp.