« Mat 16:2 Ewangelia Mateusza 16:3 Mat 16:4 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A rano: Dzisia niepogoda, czerwieni się bo chmurno niebo. Obłudnicy postawę przedsię nieba umiecie rozsędzić, a znamion czasów niemożecie?
2.WUJEK.1923A rano: Dziś niepogoda; albowiem się czerwieni smutne niebo. Postawę tedy nieba rozsądzić umiecie, a znaków czasów nie możecie.
3.RAKOW.NTA rano: Dziś będzie niepogoda; abowiem czerwieni chmurające się niebo. Obłudnicy! obliczeć nieba umiecie rozsądzić; a znamion czasów nie możecie?
4.GDAŃSKA.1881A rano: Dziś będzie niepogoda; albowiem się niebo pochmurne czerwieni. Obłudnicy! postawę nieba rozsądzić umiecie, a znamion tych czasów nie możecie.
5.GDAŃSKA.2017Rano zaś: Dziś będzie niepogoda, bo niebo się czerwieni i jest zachmurzone. Obłudnicy, wygląd nieba umiecie rozpoznać, a znaków tych czasów nie możecie?
6.SOŁOWEYCZYK.MATA rano: Dziś będzie niepogoda, albowiem się czerwieni pochmurne niebo. Postawę tedy nieba rozsądzić umiecie: a znamion czasów wiedzieć nie możecie.
7.SZCZEPAŃSKIrano zaś: »Dziś słota, bo czerwieni się smutne niebo«. Oblicze więc nieba umiecie rozpoznawać, a znaków czasu nie potraficie?}
8.MARIAWICIA rano: dziś niepogoda, albowiem czerwieni się smutne niebo. Oblicze tedy nieba rozsądzić umiecie, a znamion czasów poznać nie możecie?
9.GRZYM1936a rano: będzie burza, bo niebo jest ponure.
10.DĄBR.WUL.1973(16:3) A rankiem: Dziś burza, bo różowieje smutne niebo. (16:4a) Wygląd przeto nieba rozpoznawać umiecie, a znamion czasu nie możecie?
11.DĄBR.GR.1961(16:3) A rankiem: Dziś burza, bo niebo posępnie płomienieje. (16:4a) Wygląd przeto nieba rozpoznawać umiecie, a znamion czasu nie potraficie?
12.TYSIĄCL.WYD5rano zaś: Dziś burza, bo niebo się czerwieni i jest zasępione. Wygląd nieba umiecie rozpoznawać, a znaków czasu nie potraficie?
13.BRYTYJKAA rano: Dziś będzie niepogoda, bo się niebo czerwieni i jest zachmurzone. Oblicze nieba umiecie rozpoznawać, a znamion czasów nie potraficie?
14.POZNAŃSKAa rano: Dzisiaj będzie deszcz, bo czerwieni się zachmurzone niebo. Pogodę po wyglądzie nieba umiecie rozpoznawać, a znaków czasu nie potraficie?
15.WARSZ.PRASKARano zaś stwierdzacie: Dziś będzie niepogoda, bo niebo się czerwieni i jest pochmurno. Tak więc wygląd nieba potraficie ocenić, ale znaków czasu – nie potraficie.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.A rano: Dziś będzie wichura; bo niebo pochmurnieje i się czerwieni. Obłudnicy, umiecie rozsądzić oblicze nieba, a znaków tych czasów nie możecie?
17.EIB.BIBLIA.2016.LITRano mówicie: Zanosi się na deszcz - niebo zaczerwienione i robi się pochmurno. Z jednej więc strony potraficie wyciągać wnioski z wyglądu nieba, a z drugiej nie umiecie pojąć znaków czasu?
18.TOR.PRZ.A rano: Dziś będzie burzliwa pogoda, bo niebo się czerwieni i jest pochmurne. Obłudnicy! Wprawdzie oblicze nieba umiecie rozróżniać, a znaków tych czasów nie możecie?