« Mat 17:14 Ewangelia Mateusza 17:15 Mat 17:16 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Panie zmiłuj się nad synem moim, iż lunatyk jest, i cięszko cierpi, bo pada często do ognia i często do wody.
2.WUJEK.1923Mówiąc: Panie! zmiłuj się nad synem moim; albowiem lunatykiem jest i źle się ma; bo częstokroć wpada w ogień i częstokroć w wodę.
3.RAKOW.NTPanie zmiłuj się nad moim Synem, abowiem lunatykiem jest i źle się ma; bo częstokroć wpada w ogień, i częstokroć w wodę;
4.GDAŃSKA.1881I rzekł: Panie! zmiłuj się nad synem moim: albowiem lunatykiem jest, i ciężko się trapi; częstokroć bowiem wpada w ogień, i częstokroć w wodę.
5.GDAŃSKA.2017I powiedział: Panie, zmiłuj się nad moim synem, bo jest obłąkanym i bardzo cierpi. Często bowiem wpada w ogień i często w wodę.
6.SOŁOWEYCZYK.MATMówiąc: Panie zmiłuj się nad synem moim: albowiem lunatykiem jest, i źle się ma: bo częstokroć wpada w ogień, i częstokroć w wodę.
7.SZCZEPAŃSKImówiąc: Panie, zmiłuj się nad synem moim, bo jest lunatykiem i bardzo cierpi; często bowiem wpada w ogień, a często do wody.
8.MARIAWICImówił: Panie, zmiłuj się nad synem moim, albowiem lunatykiem jest i źle się ma; częstokroć bowiem wpada w ogień i częstokroć w wodę;
9.GRZYM1936(17:14b) prosił go: Panie, zmiłuj się nad synem moim, bo jest chory na padaczkę i cierpi bardzo: często rzuca się to w ogień, to w wodę.
10.DĄBR.WUL.1973(17:14b) mówiąc: Panie, zmiłuj się nad synem moim, gdyż jest lunatykiem i cierpi wiele złego; często bowiem wpada do ognia, a często i do wody.
11.DĄBR.GR.1961(17:15b) mówiąc: Panie, zmiłuj się nad synem moim, bo jest lunatykiem i cierpi wiele złego; często bowiem wpada do ognia, a często i do wody.
12.TYSIĄCL.WYD5prosił: Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę.
13.BRYTYJKAI rzekł: Panie, zmiłuj się nad synem moim, bo jest epileptykiem i źle się ma; często bowiem wpada w ogień i często w wodę.
14.POZNAŃSKApowiedział: - Panie, zmiłuj się nad moim synem, bo jest lunatykiem i cierpi z tego powodu. Często wpada w ogień lub wodę.
15.WARSZ.PRASKAPanie, zlituj się nad moim synem, który jest chory na epilepsję i bardzo cierpi: często rzuca się albo w ogień, albo do wody.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.i mówiąc: Panie, zmiłuj się nad moim synem, bowiem jest epileptykiem oraz ciężko się trapi; gdyż często wpada w ogień i często w wodę.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITi prosił: Panie, zmiłuj się nad moim synem. Ma ataki padaczki. Strasznie cierpi. Często wpada do ognia lub wody.
18.TOR.PRZ.2023I powiedział: Panie! Zmiłuj się nad moim synem; bo jest epileptykiem i strasznie cierpi; bo często wpada w ogień, i często w wodę.