« Mat 22:20 Ewangelia Mateusza 22:21 Mat 22:22 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Tedy mówi im: Oddajcie przeto Cesarskie Cesarzowi, a Boskie Bogu.
2.WUJEK.1923Rzekli mu: Cesarski. Tedy rzekł im: Oddajcież tedy co jest Cesarskiego, Cesarzowi, a co jest Bożego, Bogu.
3.RAKOW.NTMówią mu: Cesarski. Tedy mówi im: Oddawajcież tedy rzeczy które są Cesarskie, Cesarzowi; a one które są Boże, Bogu.
4.GDAŃSKA.1881Rzekli mu: Cesarski. Tedy im rzekł: Oddawajcież tedy, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co jest Bożego, Bogu.
5.GDAŃSKA.2017Odpowiedzieli mu: Cesarza. Wtedy powiedział im: Oddajcie więc cesarzowi to, co należy do cesarza, a Bogu to, co należy do Boga.
6.SOŁOWEYCZYK.MATRzekli mu: Cesarski. Tedy powiedział im: Więc oddawajcie Cesarzowi, co jest Cesarskiego: a Bogu, co jest Boskiego.
7.SZCZEPAŃSKIMówią Mu: Cesarski. Wtedy rzekł im: Oddajcież więc, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co jest Bożego, Bogu.
8.GRZYM1936Odpowiedzieli: Cesarza. A na to im Jezus: Oddajcie więc, co jest cesarskiego, Cesarzowi, a co Bożego, Bogu.
9.DĄBR.WUL.1973Mówią mu: Cesarski. Wtedy powiedział im: Oddajcież tedy, co jest cesarskiego — cesarzowi, a co jest Boskiego — Bogu.
10.DĄBR.GR.1961Mówią mu: cesarski. Wtedy powiada im: Oddajcie więc co jest cesarskiego — cesarzowi, a co jest Bożego Bogu.
11.TYSIĄCL.WYD5Odpowiedzieli: Cezara. Wówczas rzekł do nich: Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga.
12.BRYTYJKAPowiadają: Cesarza. Wtedy mówi do nich: Oddawajcie więc, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co Bożego, Bogu.
13.POZNAŃSKAMówią Mu: - Cesarski. Wtedy mówi im: - Oddajcie więc to, co cesarskie, cesarzowi, a co Boskie - Bogu.
14.WARSZ.PRASKAA oni odpowiedzieli: Cesarza. Rzekł im tedy: Oddajcie więc cesarzowi to, co jest cesarza, a Bogu to, co Boskie.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Mówią mu: Cesarza. Wtedy im mówi: Zatem oddawajcie, co cesarza cesarzowi; a co Boga Bogu.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITCesarza - odpowiedzieli. Wtedy im powiedział: Co cesarskie, oddawajcie więc cesarzowi, a co Boże - Bogu.
17.TOR.NOWE.PRZ.Powiedzieli do Niego: Cezara. Wtedy powiedział im: Oddawajcie więc to, co jest Cezara, Cezarowi, a to, co jest Boga, Bogu.