« Mat 23:3 Ewangelia Mateusza 23:4 Mat 23:5 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Wiążą bo brzemiona ciężkie i nieznośne, i wkładają na ramiona ludskie, sami lepak palcem swym niechcą się ich dotknąć.
2.WUJEK.1923Bo wiążą brzemiona ciężkie i nieznośne i kładą na ramiona ludzkie, a palcem swym nie chcą się ich ruszyć.
3.RAKOW.NTBo wiążą brzemiona cięszkie i trudne ku noszeniu, i kładą na ramiona ludzkie; a palcem swym niechcą ich ruszyć.
4.GDAŃSKA.1881Bo wiążą brzemiona ciężkie i nieznośne, i kładą je na ramiona ludzkie, lecz palcem swoim nie chcą ich ruszyć.
5.GDAŃSKA.2017Bo wiążą brzemiona ciężkie i nie do uniesienia i kładą je na barki ludzi, lecz sami nie chcą ich ruszyć nawet palcem.
6.SOŁOWEYCZYK.MATBo wiążą brzemiona ciężkie i nieznośne, i kładą na plecy ludzkie: a palcem swym nie chcą się ich ruszyć.
7.SZCZEPAŃSKIWiążą też ciężkie {i nieznośne} brzemiona, i wkładają na barki ludzi, sami zaś palcem swym nie chcą ich ruszyć.
8.GRZYM1936Wkładają ciężkie i nieznośne brzemiona na barki ludzkie, ale sami palcem się ich tknąć nie chcą.
9.DĄBR.WUL.1973Bo wiążą ciężkie i nieznośne brzemiona i nakładają na barki ludzkie, a palcem swym nie chcą ich ruszyć.
10.DĄBR.GR.1961Bo wiążą ciężkie i nieznośne brzemiona i nakładają na barki ludzkie, a sami nawet palcem nie chcą ich ruszyć.
11.TYSIĄCL.WYD5Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.
12.BRYTYJKABo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.
13.POZNAŃSKAWiążą wielkie ciężary i obarczają nimi ludzi, a sami palcem nie chcą ich ruszyć.
14.WARSZ.PRASKAPrzygotowują ciężary ogromne i przytłaczające i wkładają je na barki ludzi, ale sami nie chcą ich nawet palcem poruszyć.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Wiążą ciężkie i nie do uniesienia brzemiona, oraz kładą je na ramiona ludzi, lecz nie chcą ich ruszyć swoim palcem.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITWiążą oni ciężkie brzemiona, trudne do udźwignięcia, i kładą ludziom na ramiona. Tymczasem sami nawet małym palcem nie chcą ich podeprzeć.
17.TOR.NOWE.PRZ.Bo wiążą ciężkie i trudne do uniesienia brzemiona, i kładą je na ramiona ludzi, lecz nawet swoim palcem nie chcą ich ruszyć.