« Mat 25:9 Ewangelia Mateusza 25:10 Mat 25:11 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A gdy poszły kupować przyszedł nowożenia, a które były gotowe weszły znim na swadbę, i zamkniono drzwi.
2.WUJEK.1923A gdy szły kupować, przyszedł oblubieniec, a które były gotowe, weszły z nim na gody, i zamknione są drzwi.
3.RAKOW.NTA gdy odchodzą one kupować, przyszedł oblubieniec; a one gotowe, weszły z nim na wesela; i zamknione są drzwi.
4.GDAŃSKA.1881A gdy odeszły kupować, przyszedł oblubieniec; a te, które były gotowe, weszły z nim na wesele; i zamknione są drzwi.
5.GDAŃSKA.2017A gdy odeszły kupić, nadszedł oblubieniec. Te, które były gotowe, weszły z nim na wesele i zamknięto drzwi.
6.SOŁOWEYCZYK.MATA gdy szły kupować, przyszedł oblubieniec: a które były gotowe, weszły z nim na gody, i zamkniono drzwi.
7.SZCZEPAŃSKIA gdy <one> poszły kupować, przybył oblubieniec; a te, co były gotowe, weszły z nim na gody weselne, i drzwi zamknięto.
8.GRZYM1936Gdy tedy one poszły po oliwę, oblubieniec przyszedł i te, co były gotowe, weszły z nim na ucztę i zawarto bramy.
9.DĄBR.WUL.1973A gdy one poszły kupować, przybył oblubieniec i te, które były gotowe, weszły z nim na gody. A zamknięto drzwi.
10.DĄBR.GR.1961A gdy one poszły kupować, przybył oblubieniec i te, które były gotowe, weszły z nim na gody. A zamknięto drzwi.
11.TYSIĄCL.WYD5Gdy one szły kupić, nadszedł pan młody. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną, i drzwi zamknięto.
12.BRYTYJKAA gdy one odeszły kupować, nadszedł oblubieniec i te, które były gotowe, weszły z nim na wesele i zamknięto drzwi.
13.POZNAŃSKAA kiedy tamte poszły kupować, nadszedł pan młody i te, które były gotowe, weszły razem z nim na wesele. A drzwi zamknięto.
14.WARSZ.PRASKAA gdy one odeszły, nadszedł oblubieniec. Wówczas te, które były gotowe, weszły z nim do sali biesiadnej i zamknięto drzwi.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.A gdy one odeszły nabyć, przyszedł oblubieniec; a gotowe weszły z nim na wesele, i drzwi zostały zamknięte.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITGdy więc udały się na zakupy, zjawił się pan młody. Panny, które były gotowe, weszły z nim na wesele. I drzwi zostały zamknięte.
17.TOR.NOWE.PRZ.A gdy odeszły kupować, przyszedł oblubieniec i te, które były gotowe, weszły z nim na uroczystości weselne; i drzwi zostały zamknięte.