« Mat 25:28 Ewangelia Mateusza 25:29 Mat 25:30 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Bo mającemu każdemu dano będzie, i obfitować będzie. A od onego kto nie ma, i to co się mu zda (żeby) miał, odejmą od niego.
2.WUJEK.1923Albowiem wszelkiemu mającemu będzie dano, i obfitować będzie, a temu, który nie ma, i to, co się zda mieć, będzie wzięto od niego.
3.RAKOW.NTAbowiem mającemu wszelkiemu, będzie dano, i obfitować będzie; a od niemającego, i to co ma, będzie odjęto od niego.
4.GDAŃSKA.1881(Albowiem każdemu, który ma, będzie dano, i obfitować będzie; a od tego, który nie ma, i to, co ma, będzie od niego odjęto.)
5.GDAŃSKA.2017Każdemu bowiem, kto ma, będzie dane i będzie miał w obfitości. Temu zaś, kto nie ma, zostanie zabrane nawet to, co ma.
6.SOŁOWEYCZYK.MATAlbowiem wszelkiemu mającemu będzie dano, i obfitować będzie: a temu który nie ma, i to co się zda mieć, będzie wzięto od niego.
7.SZCZEPAŃSKIKażdemu bowiem, kto ma, dadzą tyle, że opływać będzie, a kto nie ma, temu odbiorą i to, co {zdaje się} posiadać.
8.GRZYM1936Albowiem kto ma, temu jeszcze dodadzą i obfitować będzie, a kto nie ma, i to, coby miał, odebrane mu będzie.
9.DĄBR.WUL.1973Każdemu bowiem, kto ma, będzie dane i obfitować będzie, a temu, kto nie ma, odbiorą i to, co zdaje się posiadać
10.DĄBR.GR.1961Każdemu bowiem, kto ma, będzie dane i obfitować będzie, a temu, kto nie ma, odbiorą i to, co posiada.
11.TYSIĄCL.WYD5Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.
12.BRYTYJKAKażdemu bowiem, kto ma, będzie dane i obfitować będzie, a temu, kto nie ma, zostanie zabrane i to, co ma.
13.POZNAŃSKAKażdemu bowiem, kto ma, będzie (więcej) dodane i będzie miał w nadmiarze. A temu, kto nie ma, i to, co ma, będzie zabrane.
14.WARSZ.PRASKAKażdemu bowiem, kto ma, będzie jeszcze dodane, żeby posiadał nadmiar; temu zaś, kto nie ma, będzie zabrane nawet to, co ma.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Bowiem każdemu, który ma, zostanie dane, i będzie obfitować; a od tego, który nie ma, także to co ma, zostanie od niego zabrane i uniesione.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITKażdy bowiem, kto ma, otrzyma więcej i będzie miał w nadmiarze, a temu, kto nie ma, zabiorą i to, co ma.
17.TOR.NOWE.PRZ.Każdemu bowiem, kto ma, będzie dane, i będzie obfitować; a temu, kto nie ma, i to, co ma, zostanie mu zabrane.