« Mat 26:28 Ewangelia Mateusza 26:29 Mat 26:30 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A mówię wam, iż nie będę pić odtąd z urodzaju winnice tej, aż do dnia onego, gdy ji pić będę zwami nowy w królestwie ojca mego.
2.WUJEK.1923A powiadam wam: Nie będę pił odtychmiast z tego owocu winnéj macice, aż do dnia onego, gdy go będę pił z wami nowy w królestwie Ojca mego.
3.RAKOW.NTA mówię wam, iż nie będę pił od tąd z tego rodzaju winnej macice, aż do dnia onego, gdy go będę pił z wami nowy w onym Królestwie Ojca mego.
4.GDAŃSKA.1881Ale powiadam wam, iż nie będę pił odtąd z tego rodzaju winnej macicy, aż do dnia onego, gdy go będę pił z wami nowy w królestwie Ojca mego.
5.GDAŃSKA.2017Ale mówię wam: Odtąd nie będę pił z tego owocu winorośli aż do dnia, gdy go będę pił z wami nowy w królestwie mego Ojca.
6.SOŁOWEYCZYK.MATA powiadam wam, iż nie będę pił odtychmiast z tego owocu winnej macice, aż do dnia onego, gdy go będę pił z wami nowy w królestwie Ojca mego.
7.SZCZEPAŃSKIAle powiadam wam: Odtąd <napewno> nie będę pił z tego owocu winnego szczepu aż do dnia owego, gdy go z wami pić będę nowy w królestwie Ojca mego.
8.MARIAWICIA powiadam wam: nie będę pił odtąd z tego owocu winnego szczepu, aż do dnia tego, kiedy go będę pił z wami nowy w Królestwie Ojca Mojego.
9.GRZYM1936Oświadczam wam, że już odtąd nie będę pił z gron winnych aż do dnia, w którym znowu w królestwie Ojca mego pić z nich będą z wami.
10.DĄBR.WUL.1973A powiadam wam, nie będę pił odtąd z tego owocu szczepu winnego aż do onego dnia, gdy go z wami pić będę z owocu nowego w Królestwie Ojca mego.
11.DĄBR.GR.1961A powiadam wam, nie będę pił odtąd z tego owocu szczepu winnego aż do owego dnia, gdy go z wami pić będę z owocu nowego w Królestwie Ojca mego.
12.TYSIĄCL.WYD5Lecz powiadam wam: Odtąd nie będę już pił [napoju] z tego owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę z wami, nowy, w królestwie Ojca mojego.
13.BRYTYJKAAle powiadam wam: Nie będę pił odtąd z tego owocu winorośli aż do owego dnia, gdy go będę pił z wami na nowo w Królestwie Ojca mego.
14.POZNAŃSKAPowiadam wam, że odtąd nie będę już pił tego napoju z winogron aż do tego dnia, w którym będę razem z wami pił nowy napój w królestwie mojego Ojca.
15.WARSZ.PRASKAPowiadam wam, odtąd już nie będę pił z tego owocu winnego aż do dnia, w którym zacznę pić z wami nowe wino w królestwie mojego Ojca.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Ale powiadam wam, że odtąd nie będę pił z tego plonu winorośli, aż do owego dnia, gdy go będę pił z wami nowym, w Królestwie mego Ojca.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITMówię wam: Odtąd już z pewnością nie wypiję z tego owocu winorośli aż do tego dnia, kiedy z nowego kielicha będę pił razem z wami w Królestwie mojego Ojca.
18.TOR.PRZ.2023Ale mówię wam, że odtąd nie będę pił z tego plonu winnej latorośli, aż do tego dnia, gdy go będę pił z wami nowy, w Królestwie Ojca mojego.”