« Mat 26:46 Ewangelia Mateusza 26:47 Mat 26:48 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574A jeszcze on mówił, oto Judasz jeden ze dwunastu przyszedł, a z nim tłum wielki, z mieczmi i skijmi, od arcyoffiarników i starszych ludu.
2.WUJEK.1923A gdy on jeszcze mówił, oto Judasz, jeden ze dwunaście przyszedł, a z nim wielka rzesza z mieczmi i z kijmi, posłani od przedniejszych kapłanów i starszych ludu.
3.RAKOW.NTA gdy on jeszcze mówił, oto, Judasz jeden ze dwunaście przyszedł, i z nim mnogi tłum, z mieczmi, i z kijmi, od Przedniejszych Ofiarowników i starszych ludu.
4.GDAŃSKA.1881A gdy on jeszcze mówił, oto Judasz, jeden z dwunastu, przyszedł, a z nim wielka zgraja z mieczami i z kijami, od przedniejszych kapłanów i starszych ludu;
5.GDAŃSKA.2017A gdy on jeszcze mówił, nadszedł Judasz, jeden z dwunastu, a z nim liczny tłum z mieczami i kijami, od naczelnych kapłanów i starszych ludu.
6.SOŁOWEYCZYK.MATA gdy on jeszcze mówił, oto Judasz jeden ze dwunastu przyszedł, a z nim wielka rzesza z mieczmi i z kijmi posłani od Arcykapłanów i starszych ludu.
7.SZCZEPAŃSKIA gdy On jeszcze mówił, oto nadszedł Judasz, jeden z Dwunastu, a z nim liczna gromada, którą z mieczami i kijmi [wysłali] przedniejsi kapłani i starsi ludu.
8.MARIAWICIA gdy On jeszcze mówił, oto Judasz, jeden ze dwunastu, przyszedł i z nim wielka rzesza z mieczami i kijami, posłani od książąt kapłańskich i starszych ludu.
9.GRZYM1936Jeszcze mówił, a oto Judasz, jeden z dwunastu, przybliżył się a z nim cała zgraja pachołków zbrojnych w miecze i kije, których wysłali wyżsi kapłani i książęta ludu.
10.DĄBR.WUL.1973A gdy on jeszcze mówił, oto nadszedł Judasz, jeden z dwunastu, a z nim wielki tłum z mieczami i kijami, wysłany od przedniejszych kapłanów i starszych ludu.
11.DĄBR.GR.1961A gdy on jeszcze mówił, oto nadszedł Judasz, jeden z dwunastu, a z nim wielki tłum z mieczami i kijami (wysłany) od przedniejszych kapłanów i starszych ludu.
12.TYSIĄCL.WYD5Gdy On jeszcze mówił, oto nadszedł Judasz, jeden z Dwunastu, a z nim wielka zgraja z mieczami i kijami, od arcykapłanów i starszych ludu.
13.BRYTYJKAI gdy On jeszcze mówił, oto nadszedł Judasz, jeden z dwunastu, a wraz z nim liczny tłum z mieczami i z kijami, od arcykapłanów i od starszych ludu.
14.POZNAŃSKAA kiedy On jeszcze mówił, nadszedł Judasz, jeden z Dwunastu, a z nim wielki tłum od arcykapłanów i starszych ludu z mieczami i kijami.
15.WARSZ.PRASKAA gdy On to jeszcze mówił, nadszedł Judasz, jeden z Dwunastu, a za nim duża zgraja uzbrojonych w miecze i kije, wysłana przez arcykapłanów i starszych ludu.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.A gdy on jeszcze mówił, oto przyszedł Judas, jeden z dwunastu, a z nim liczny tłum z mieczami i kijami od przedniejszych kapłanów oraz starszych ludu.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITJeszcze mówił te słowa, gdy zjawił się Judasz, jeden z Dwunastu. Przybyła z nim spora gromada ludzi wysłanych przez arcykapłanów i starszych ludu, uzbrojonych w miecze i kije.
18.TOR.PRZ.I gdy On jeszcze to mówił, oto przyszedł Judasz, jeden z dwunastu, a z nim liczny tłum z mieczami i z kijami od arcykapłanów i od starszych ludu.