« Mat 5:14 Ewangelia Mateusza 5:15 Mat 5:16 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Ani zażegają kagańca aby ji stawiano pod korzec, ale na świecznik, że świeci wszem wdomu.
2.WUJEK.1923Ani zapalają świece i kładą jéj pod korzec, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu.
3.RAKOW.NTAni zapalają świece, i kładą jej pod korzec, ale na świecznik, i świeci wszytkim którzy są w onym domu.
4.GDAŃSKA.1881Ani zapalają świecy, i stawiają jej pod korzec, ale na świecznik, i świeci wszystkim, którzy są w domu.
5.GDAŃSKA.2017Nie zapala się świecy i nie stawia jej pod naczyniem, ale na świeczniku, i świeci wszystkim, którzy w domu.
6.SOŁOWEYCZYK.MATAni zapalają świece, i kładą jej pod korzec, ale na świeczniku: aby świeciła wszystkim, którzy są w domu.
7.SZCZEPAŃSKIA i światła nie zapalają, by je stawić pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu.
8.MARIAWICIAni nie zapalają, świecy i nie stawiają jej pod korzec, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w Domu.
9.GRZYM1936Ani też zapalonej świecy nie stawia się pod dzieżą, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy w domu są.
10.DĄBR.WUL.1973Ani też nie zapalają świecy i nie stawiają jej pod korzec, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu.
11.DĄBR.GR.1961Ani też nie zapalają świecy i nie stawiają jej pod korzec, ale na świeczniku — i wtedy świeci wszystkim, którzy są w domu.
12.TYSIĄCL.WYD5Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu.
13.BRYTYJKANie zapalają też świecy i nie stawiają jej pod korcem, lecz na świeczniku, i świeci wszystkim, którzy są w domu.
14.POZNAŃSKANie zapala się też świecy i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku - i świeci wszystkim w domu.
15.WARSZ.PRASKANie zapala się też lampy po to, by ją schować pod korcem. Przeciwnie, umieszcza się ją na świeczniku, aby dawała światło tym wszystkim, którzy są w domu.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.ani nie zapalają świecy i nie stawiają jej pod naczyniem ale na świeczniku, i świeci wszystkim, którzy są w domu.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITNie zapalają też lampy, by ją postawić pod garnkiem. Światło umieszcza się na świeczniku, skąd obecnym w domu świeci najskuteczniej.
18.TOR.PRZ.Nie zapalają też lampy i nie stawiają jej pod korcem, ale na świeczniku, i świeci wszystkim, którzy są w domu.